Новини і автомобілі
Контактний телефон: ...

Як карають прихильників сепаратистів

Зміст

Огляд останніх вироків, що стосуються осіб, які підтримують бойовиків на Донбасі

Уродженець Тульської області, який має українське громадянство і мешкає в Харкові, з особистих політичних переконань переказав 1380 гривень Донецькому благодійному фонду “Доброта”, зазначивши призначення платежу: “Помощь армии “ДНР”.

Проти чоловіка розпочали провадження за частиною 2 статті 110-2 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність за фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади.

За такий злочин йому загрожувало ув'язнення від п'яти до семи років. Аби не потрапити за грати, він уклав угоду з прокурором про визнання винуватості та врешті отримав п'ять років позбавлення волі з трирічним іспитовим терміном.

Такі ж вироки з іспитовими термінами ухвалили двом мешканцям Дружківки на Донбасі. Один з них у травні 2014 року добровільно став членом підрозділу “ДНР”, який діяв на території міста. Протягом семи днів стояв у камуфляжі зі зброєю на блокпосту при в'їзді з боку Костянтинівки.

На вказівку свого безпосереднього керівництва здійснював пропускний контроль, перевіряв документи та багаж у водіїв і пасажирів, регулював дорожній рух.

Інший чоловік стояв на блокпосту два тижні й також здійснював пропускний режим. Але був у цивільному одязі і замість зброї в нього була дерев'яна палиця. Аби уникнути тюремного ув'язнення, обидва прихильники сепаратистів уклали з прокурорами угоду про визнання винуватості.

Микола ЗАВЕРУХА

„Експрес” № 48 (9938) 29 листопада — 6 грудня 2018 року

Зміст