Новини і автомобілі
Контактний телефон: ...

Чи тріщатимуть морози?

Зміст

Синоптики істотно змінили свої прогнози на цю зиму

Ще донедавна метеорологи повідомляли, що зима буде чи не найтеплішою за останні 30 років. Проте зміни в погоді, що спостерігаються тепер, змусили світові центри скоригувати прогноз.

— У попередньому прогнозі, який готували ще у вересні NOAA та Європейський центр середньотермінових прогнозів, йшлося про те, що впродовж грудня-лютого буде здебільшого тепла і дощова погода. І лише в окремі дні варто чекати 20-градусних морозів, — розповідає Віра Балабух, завідувачка відділу синоптичної метеорології Українського гідрометеорологічного інституту. — Тобто прогнозували теплу зиму із середньою температурою повітря, вищою на 1—2 градуси від тих показників, які спостерігали на початку цього століття.

Яку зиму синоптики прогнозують тепер?

— У найновіших прогнозах NOAA (Національного управління океанічних і атмосферних досліджень) йдеться про те, що погодні умови цієї зими будуть у межах норми, середня температура коливатиметься від -4 до +1 градуса. Проте йдеться про ту кліматичну норму, що спостерігалася у перше десятиліття цього століття, а вона вища за базову кліматичну норму 1961—1990-х років.

А якої погоди маємо чекати на початку зими?

— Якщо справдиться прогноз щодо проходження найближчим часом над територією України антициклону, то вночі температура повітря відчутно знижуватиметься. Та після цього знову очікується потепління. І такі різкі коливання від холодної до теплої погоди будуть характерними для всіх трьох місяців цієї зими.

Богданна МАРТИНИК

„Експрес” № 48 (9938) 29 листопада — 6 грудня 2018 року

А що каже народний синоптик?

— Загалом упродовж першого місяця зими буде чотири морозні періоди і чотири періоди потепління. Температура знижуватиметься не більш ніж до мінус 8 градусів. У деяких регіонах — до -12, — каже Леонід Горбань, народний синоптик. — Новий рік буде із снігом та морозом — мінус 5—6 градусів, а от на Різдво слід чекати потепління.

Із середини січня температура повітря різко знизиться. До кінця місяця в деякі дні морози доходитимуть до 20—25 градусів. У той час випаде сніг, який лежатиме майже до кінця лютого.

Найморозніші дні мають бути від 4 до 9 лютого — мінус 25—30 градусів! Ще навіть у перші дні березня тріскотітимуть нічні морози — 9—15 градусів.

Зміст