Новини і автомобілі
Контактний телефон: ...

Сплатіть штраф, будь ласка

Зміст

З 27 вересня посилено відповідальність за порушення правил паркування. Але є одне але

Цього дня набуває чинності закон щодо реформування сфери паркування транспортних засобів. Які новації чекають водіїв?

Сплатіть штраф, будь ласка

Розпитуємо про все Павла Фролова, головного консультанта Апарату Верховної Ради України, співавтора закону №5364.

– Поліцейські та інспектори з паркування можуть здійснювати фотозйомку або відеозаписи трьох видів порушень – правил зупинки, стоянки та паркування, – каже Павло Фролов. – Фіксація проводитиметься відповідними технічними засобами у спеціальній захищеній програмі, яка автоматично показуватиме дату та час порушення, GPS-координати місця події. Це – новація закону про реформування сфери паркування. Поліцейські не спілкуватимуться безпосередньо з порушниками, власника авто штрафуватимуть заочно.

Крім того, передбачено фіксацію шести видів правопорушень стаціонарними камерами, які можуть бути встановлені на шляхопроводах, стовпах і навіть на громадському транспорті. Після перегляду та перевірки цих відеозаписів поліцейські, використовуючи електронний цифровий підпис, складатимуть постанови про притягнення до відповідальності. З порушника спочатку стягнуть штрафні бали, потім накладатимуть грошові стягнення.

А якщо за кермом – не власник авто?

– Власник, який не був за кермом, коли скоєно порушення, не звільнятиметься від відповідальності, навіть якщо надаватиме копії договору оренди, лізингу, найму автомобіля після фіксації правопорушення. Якщо порушник відмовиться отримувати листа про штраф та підписатися, постанова діятиме з дня повернення поштового відправлення з позначкою про невручення.

Водії автомобілів з єврономерами за порушення теж не уникнуть штрафів. Якщо таке авто ввіз громадянин-резидент, то штраф за порушення буде надіслано на його адресу в Україні. Якщо ж транспортний засіб ввіз іноземець-нерезидент, постанову про адмінправопорушення йому вручать прикордонники, коли виїжджатиме з України. За несплату штрафу іноземцеві заборонять надалі в'їжджати до нашої країни.

У яких випадках можуть евакуювати автомобіль?

– Є 17 конкретних причин для евакуації авто. Зокрема, якщо транспортний засіб припаркований так, що унеможливлює рух інших транспортних засобів або створює перешкоду для руху пішоходів. При цьому евакуювати автомобіль мають право лише поліцейські та інспектори з паркування, вони повинні зробити фото- чи відеофіксацію обставин евакуації.

На скільки зросте розмір штрафів для порушників?

– Вони не збільшаться. Навпаки, водії зможуть сплачувати штрафи зі знижкою 50%. Як що у десятиденний пільговий період порушник заплатить половину суми стягнення, то вважатиметься, що штраф повністю погашений. Штраф за недотримання правил паркування – 20-кратний розмір вартості однієї години користування паркінгом, де відбулося порушення, або ж 30-кратний, якщо порушення вчинено на місці, призначеному для безплатного паркування пільговиків.

Усі ці правила діють вже з 27 вересня?

– Поки що Кабмін не затвердив порядку затримання транспортних засобів. А без відповідної постанови інспектори з паркування, які працюватимуть у містах, не матимуть права затримувати автомобілі. Щоб закон щодо реформування сфери паркування запрацював, потрібні ще технічні умови та понад 10 нормативно-правових актів. Річ у тім, що до того, як набрав чинності закон, не могли закуповувати прилади, на які фіксуватимуть порушення, відповідний програмний комплекс тощо. Тому все запрацює лише згодом.

Богданна МАРТИНИК, фото facebook.com/Andriy Matviyshyn/hotline.lviv

„Експрес” № 39 (9875) 27 вересня — 4 листопада 2018 року

Зміст