Новини і автомобілі
Контактний телефон: ...

Гей, де моє ТБ?

Зміст

Із припиненням аналогового мовлення багато людей залишились взагалі без телебачення. Що відбувається?

Цифрове ТБ, широко анонсоване владою, прийшло далеко не до всіх. “Я — без телебачення вже майже місяць, — зітхає пенсіонерка Віталіна Чорноус. — І в сусідів та ж біда: купили тюнер з антеною, приладнали до телевізора, але жодних каналів він не показує — сигнал у нашому селищі надто слабкий!”

Таких, як пані Віталіна, в Україні — багато. Це користувачі, які до 1 вересня дивилися телебачення з аналоговим сигналом, через звичайні метрові антени. Здебільшого це сільські жителі, які не мають доступу до кабельного ТБ. Аби й далі дивитися телебачення, їм слід або приєднати до телевізора тюнер, або купити супутникову антену-тарілку. Та виявилося, що й цей вибір — насправді без вибору. Адже до багатьох населених пунктів цифровий сигнал просто... не доходить.

Національну цифрову телемережу будувало ТОВ “Зеонбуд”, у структурі власності якого є офшорні компанії на Кіпрі, Сейшелах, у Белізі, на Віргінських островах.

У “Зеонбуді” кажуть, що мають чотири мультиплекси й передавачі у 166 населених пунктах України з середнім радіусом покриття 20—110 кілометрів. І вони нібито забезпечують покриття цифрової мережі Т2 на понад 95% території країни. Але виглядає, що це зовсім не так. До прикладу, у Чернівецькій області є лише два передавачі — із середнім радіусом покриття 45 і 60 кілометрів! У Рівненській — три, в Івано-Франківській, Львівській, Хмельницькій — по чотири. Середній радіус покриття не перевищує 65 кілометрів... Тож у багатьох віддалених селах, а особливо в гористій місцевості, альтернативи супутниковим антенам нема.

“За тарілку та її встановлення довелося віддати 2200 гривень, — розповідає Віра Мороз. — Це втричі дорожче, ніж тюнер! Але що вдієш — телевізор хочеться дивитися. А по-іншому ніяк не вийде”.

Загалом цифровий сигнал до тюне рів не доходить у трьохстах містах і кількох тисячах українських сіл! Приміром, на Житомирщ ині проблеми виникли в Андрушівці, Ємільчиному, Коростишеві, Радомишлі, Ружині, Старому Любарі та Чуд нові. А подекуди й у самому обласному центрі.

“Чому так стається? Якщо населений пункт розташований на рівні з передавачем або трішки вище — сигнал буде хороший, — пояснює Микола Самченко, телевізійний інженер з 25-річним стажем. – А якщо в низині, то тюнер навряд чи допоможе. Дехто, особливо в місті, ловить віддзеркалений сигнал від сусіднього будинку, але якість його теж буде нестабільною”.

Сергій БОВКУН, Богданна МАРТИНИК

„Експрес” № 39 (9875) 27 вересня — 4 листопада 2018 року

Зміст