Новини і автомобілі
Контактний телефон: ...

Абонент, якому ви телефонуєте, – на уроках

Зміст

На території та у приміщеннях шкіл забороняють користуватися мобільними телефонами: подробиці

“Сьогодні батьків попросили підписати згоду на заборону використання мобільних телефонів”, – каже мати учня столичної школи. Рішення про це ухвалила адміністрація навчального закладу.

Абонент, якому ви телефонуєте, – на уроках

Тим часом у містечку Великі Мости розпорядження про правила користування телефонами під час освітнього процесу підписав мер. У документі йдеться про те, що в приміщенні та на території навчальних закладів мобільні телефони обов'язково мають бути у беззвучному режимі. На уроках їх потрібно вимикати, а користуватися гаджетами можна лише тоді, коли дозволить учитель. До речі, у Франції цього року остаточно заборонили використання мобіл ьних телефонів та інших засобів зв'язку, що мають під'єднання до інтернету, у підготовчій, початковій і середній школах (тобто дітям у віці від 3 до 15 років) на території навчального закладу.

– Згідно з наказом Міносвіти від 24 травня 2007 року №420, в Україні теж було заборонено використання мобільних телефонів під час проведення навчальних занять, – розповідає Олександр Жосан, доцент обласного Інституту післядипломної педагогічної освіти імені В. Сухомлинського. – Згодом наказом від 7 серпня 2014 року №910 цю заборону скасували, мотивуючи тим, що слід поширювати “використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі”.

Тобто тепер використання мобільних телефонів у школах не можуть заборонити?

– Нараз і рекомендацій Міносвіти щодо використання цих пристроїв немає. Кожна школа має право вирішувати це питання на власний розсуд. А от місцеві ради, як мені відомо, таких по вноважень не мають.

– Важливо, щоб смартфони і планшети не заважали навчальному процесу, – розповідає Іванна Коберник, радниця міністра освіти і науки України. – Самі школи мають вирішувати, коли учні можуть користуватися мобільними телефонами, – вимикати ці пристрої під час уроку чи класти у спеціальну скриню на початку уроку, а наприкінці – забирати.

А як же батькам знати, де їхня дитина, що з нею?

– Керівництво школи може домовитися з б атьками про те, як підтримувати зв'язок з дітьми. До прикладу, користуватися мобі льними телефонами лише під час перерв. Або ж у школі може бути загальнодоступний телефон для учнів. До слова, коли я перебувала в освітній поїздці в Німеччині, в усіх школах, де ми були, біля вхо ду бачила оголошення: “Будь ласка, вимкніть мобільний телефон”.

Богданна МАРТИНИК, фото Ярослава СТАНЧАКА

„Експрес” № 39 (9875) 27 вересня — 4 листопада 2018 року

Зміст