Новини і автомобілі
Контактний телефон: ...

Критикувати владу в Україні — небезпечно

Зміст

У місті, яким керує екс-регіонал Труханов, скоєно напад на ще одного активіста. Чотирнадцятий (!) за цей рік

Критикувати владу в Україні — небезпечно

В результаті нападу Михайлик втратив більше літра крові.

Увечері минулої суботи відомий активіст Олег Михайлик, за словами знайомих, зателефонував дружині та сказав, що має зустріч, і просив не хвилюватися. А близько 21.00 у нього стріляли. Намагалися вбити біля його ж дому, у центрі Одеси, де Головне обласне управління Нацполіції — за якихось 200 метрів...

Куля пройшла крізь руку та застрягла в легені між ребрами. Вона лише чудом не зачепила серце.

У вівторок з'явилася інформація, що одеська поліція затримала трьох підозрюваних у замаху на Михайлика.

Та, що цікаво, напад в Одесі на активіста, ще й під носом у поліції — далеко не перший. То що ж коїться в цьому регіоні?

Обговорюємо ситуацію з політекспертом Олександром Солонтаєм, лідером партії “Сила людей”, де Михайлик є одним із членів та активістом з Одеси Віталієм Устименком (на нього з ножем нападали в червні цього року).

Чому в Одесі так жорстоко переслідують активістів?

В. Устименко:

— Протягом останнього року на активістів в Одесі здійснили 14 (!) нападів. І результатів розслідування щодо них немає. Місто контролює одна фінансово-промислова група, яку представляє міський голова Геннадій Труханов. На жаль, громадський сектор — єдиний, хто може протистояти цій ФПГ, котра конвеєрним чином виділяє землі суспільного користування в приватну власність своїм босам, а правоохоронна система не захищає права й інтереси людей. Тому тривають переслідування громадського сектору. Труханова дуже активно критикує Олег Михайлик. Перша версія, яку б мало розглядати слідство, — причетність саме його угруповання до цього нападу.

О. Солонтай:

— Діяльність Олега була пов'язана з іншими громадськими активістами, яких залякували, на яких теж були скоєні замахи. За нападом на Михайлика може стояти не лише корумпована одеська влада, а й місцеві правоохоронні органи, проти яких Михайлик виступив напередодні. Крім того, до нападу можуть бути причетні зовнішні агенти, які хочуть дестабілізувати ситуацію в Одесі.

Чи не насторожує той факт, що підозрюваних у цьому випадку знайшли до сить оперативно?

В. Устименко:

— Так, це трохи підозріло. Ми перевіряємо інформацію про затриманих, бо ж раптом усе це — імітація розслідування?

Чим можуть обернутися проблеми в одеському регіоні?

О. Солонтай:

— Наразі одесити виходили на протести під місцеве відділення поліції, але незабаром може бути зовсім інша реакція людей.

Ірина КОВАЛЕНКО, фото facebook.com/stab.yarosha.odessa

„Експрес” № 39 (9875) 27 вересня — 4 листопада 2018 року

Зміст