Новини і автомобілі
Контактний телефон: ...

Західні медіа про зустріч у Гельсінкі: Трамп виявився у таємній змові з Путіним

Зміст

Західні медіа про зустріч у Гельсінкі: Трамп виявився у таємній змові з Путіним 1

Американські та британські медіа жорстко розкритикували коментарі Дональда Трампа під час зустрічі із російським президентом Владіміром Путіним 16 липня у Гельсінкі

Західні медіа про зустріч у Гельсінкі: Трамп виявився у таємній змові з Путіним 2

The Washington Post у редакційній статті «Трамп щойно був у таємній змові з Росією. Відкрито» пише, що  Дональд Трамп на прес-конференції з  Владіміром Путіним під час їхньої зустрічі у Гельсінкі 16 липня «виявився на боці Кремля супроти американських правоохоронних органів, перед російським правителем та світовою громадськістю».

Як пише видання, Трамп заявляв, що під час розмови з Путіним порушить питання про втручання Росії у вибори, однак у результаті вийшла серія заяв, які могла б написати Москва.

«Вочевидь, Трамп вважає, що вторгнення Росії в Україну та Грузію, військові злочини в Сирії, атаки з використанням отруйних речовин у Британії та збиття цивільного малайзійського авіалайнера над Україною морально еквівалентні політиці попередніх американських адміністрацій», — підсумовує видання висловлювання нинішнього американського президента під час вчорашньої прес-конференції. Поки що невідомо, про що конкретно говорили президенти США та Росії під час своєї двогодинної зустрічі за зачиненими дверима, однак, як зазначає The Washington Post, навіть якщо Путіну й не вдалося отримати щось конкретне від Дональда Трампа, перший отримав символічний тріумф, стоячи на рівних з американським президентом. «У Гельсінкі Трамп знову наполягав, що «не було таємної змови з Росією». Однак, відмовляючись визнати прості факти про поведінку Росії, трощячи водночас судову систему своєї країни, Трамп насправді відкрито перебував у змові з кримінальним лідером ворожої країни», — підсумовує американське видання.

Західні медіа про зустріч у Гельсінкі: Трамп виявився у таємній змові з Путіним 3

Відомий знавець Росії та журналіст британського видання The Guardian Люк Гардінґ у своїй статті «Трамп зобов‘язаний Путіну? Саміт не зробив нічого, щоб розвіяти це враження » пише, що американський президент не зумів відстояти національні інтереси своєї країни під час суперечливої прес-конференції у Гельсінкі.

Гардінґ відзначає, що для критиків Трампа його виступ разом із російським президентом був нічим іншим, як зрадою. «Якщо Трампа буде піддано імпічменту, то цей кліп буде в усіх відповідних телевізійних драмах і документальних фільмах», — наголошує  журналіст. Він також знову ставить питання про те, чи має Кремль компромат на американського президента. Це питання витає над Трампом ще з січня 2017 року. 

Під час прес-конференції на одне із запитань Владімір Путін відповів, що йому було невідомо про перебування майбутнього американського президента у 2013 році під час проведення конкурсу «Міс Всесвіт» у Москві. Гардінґ вважає, що це брехня, адже «Путін знав про поїздку Трампа у той час, мав попередні плани зустрітися з ним і відправив Трампові подарунок». Британський журналіст також зазначає, що Дональд Трамп, перераховуючи міжнародні теми, про які вони говорили з російським президентом, не згадав ані Україну, ані замах на Сєрґєя Скріпаля. Про останню справу, за даними журналіста, Трампа просила поговорити з Путіним прем‘єр-міністр Великої Британії Тереза Мей. Вочевидь, на марне.

Західні медіа про зустріч у Гельсінкі: Трамп виявився у таємній змові з Путіним 4

Екс-заступник українського міністра фінансів Олександр Савченко в статті для Politico.eu пише, що Трамп продав Україну за можливість сфотографуватися із кремлівським лідером і за футбол.

«За останні п'ять днів президент США Дональд Трамп принизив НАТО, образив канцлера Німеччини Анґелу Меркель, принизив прем'єр-міністра Великої Британії Терезу Мей, нешанобливо повівся із британською королевою і оголосив Європейський Союз «ворогом». Тепер на підлабузницькій зустрічі у Фінляндії з російським президентом Владіміром Путіним він продав мою країну», — пише Савченко. Він, як і інші оглядачі, зауважує, що Трамп не згадав Україну під час прес-конференції навіть попри те, що це критичне питання у відносинах Росії та Заходу і причина для санкцій проти московського режиму.

«Здається, Трамп відчайдушно прагне подобатися людині, чий світогляд залежить від помсти за розпад Радянського Союзу і хто своїми діями та словами суперечить усьому, за що виступає Захід. Це дуже небезпечно і не лише для України», — зазначає оглядач та, що важливо, пише ще про Будапештський меморандум, коли 1994 року Україна добровільно відмовилася від ядерної зброї в обмін на захист з боку Заходу. Сьогодні ж Україна є найменш убезпеченою, ніж будь-коли до цього у своїй історії, і ніщо не свідчить про хвилювання американського президента щодо цього. «Трамп має зрозуміти, що українське питання — це не просто сварка між сусідами», — наголошує Савченко і додає, що найкраще його дає змогу зрозуміти робота американського дослідника Семюеля Гантінґтона «Зіткнення цивілізацій».

Західні медіа про зустріч у Гельсінкі: Трамп виявився у таємній змові з Путіним 5

Журналісти ще одного американського видання The New York Times також схиляються до думки, що саме російський президент отримав від цього саміту найбільше. «Для Путіна — це саміт, про який він мріяв протягом 18 років», — пишуть Ендрю Гіґґінс та Стівен Ерланґер. Як зазначають журналісти, президент Путін не змусив Трампа підтримати окупацію Криму, зняти санкції, призупинити нову гонку озброєнь, яку Москва може мало собі дозволити, або ж укласти угоду щодо інших справ, що так псують відносини Вашингтона і Москви. Однак він отримав те, чого хотів найбільше від зустрічі в Гельсінкі: «заяву президента Трампа, що незважаючи на те, що каже американська розвідувальна спільнота про втручання Москви у вибори 2016 року і якою б не була шкода, якої завдали дії Росії в Україні, — Путіна раді бачити знову у клубі світових лідерів».

Західні медіа про зустріч у Гельсінкі: Трамп виявився у таємній змові з Путіним 6

Американський ресурс ABC News також пише, що після повернення до США на Дональда Трампа чекало засудження від представників і демократичної, і республіканської партій . «Президент США Дональд Трамп повернувся додому після зустрічі «один на один» зі Владіміром Путіним в Гельсінкі, щоб стикнутися з хвилею критики, яка перейшла партійні лінії», — пише видання.

Трампа критикували за коментарі, які він зробив на прес-конференції із Владіміром Путіним і де, як зазначає ABC News, був на боці російського лідера, а не власного ФБР.

Ольга Ворожбит

17 липня, 2018

Зміст