Новини і автомобілі
Контактний телефон: ...

Чергова провокація Москви

Зміст

Кремль анонсував переобрання влади у “ДНР” та “ЛНР”. Чим небезпечна для України реалізація такого сценарію?

Київ та Брюссель засудили наміри Росії провести “вибори” на окупованих територіях 11 листопада цього року. У ЄС, зокрема, заявили, що анонсоване окупантами псевдоголосування порушує Мінські домовленості. Захід очікує, що Москва використає свій вплив на сепаратистів, щоб не допустити втілення таких планів.

Чергова провокація Москви

Водночас українська сторона наголошує: якщо нормандська четвірка погодиться на “вибори”, це означатиме легалізацію “влади” на окупованих територіях.

Докладніше про те, які ризики криються у плані Кремля щодо проведення псевдо голосування на окупованих територіях, — у розмові зі Сергієм Солодким, першим заступником директора Цент ру “Нова Європа”, та Вадимом Трюханом, головою правління “Європейського руху України”.

Якщо псевдоголосування на Донбасі таки проведуть, чи означатиме це, що Мінські угоди — 2 будуть зірвані?

В. Трюхан:

— “Вибори” 11 листопада, якщо вони відбудуться, стануть беззаперечним фактом порушення так званих Мінських домовленостей. Уже нині можна передбачити, що їх не визнає ні Україна, ні жодна цивілізована держава світу. Понад те, навіть сама Росія може утриматися від їх визнання, намагаючись зберегти хорошу міну за поганої гри.

С. Солодкий:

— Найманці Кремля і сам Кремль як не мали, так і не мають наміру виконувати Мінські домовленості. Нагадаю, всупереч першим Мінським угодам, у “ДНР” та “ЛНР” 2014 року відбулися так звані місцеві вибори. А коли були підписані другі Мінські домовленості, російська сторона зривала їх, продовжуючи військові дії для захоплення Дебальцевого. Москва перевела свою політику щодо України на агресивні воєнні рейки, щоби повернути під свій контроль усю територію нашої держави. І застосовуватиме будь-які інструменти, щоб досягти цієї мети.

Які небезпеки можуть виникнути для України в разі реалізації сценарію із переобрання “влади” на Донбасі?

В. Трюхан:

— Саме рішення про проведення “виборів” на Донбасі може означати одне: у Кремлі взяли курс на придністров'їзацію “ДНР” та “ЛНР”. Інтрига тільки в тому, чи залишаться ці неприродні утворення “незалежними” одне від одного, чи Сурков (куратор невизнаних республік. — Авт.) і Ко, отримавши “верховне благословіння”, реанімують проект “Новоросія” і спробують ввести в гру нових-старих тузів на кшталт Азарова, Олійника або навіть самого “вічно легітимного” Януковича для того, щоб створити таку собі анти-Україну, підконтрольну Білокам'яній.

Чи може Москва під тиском Заходу відмовитися від ідеї проведення “виборів” на окупованих територіях?

С. Солодкий:

— Правду кажучи, не бачу доцільності для Москви в такому сценарії. Їй потрібно показати, що окуповані регіони Донбасу автономні, що вони самі собі обирають лідерів, що Росія на них впливу не має і так далі. Хоча, як ми знаємо, все це профанація. Кремль неодноразово демонстрував свій вплив на донецьких та луганських маріонеток.

Наталія ВАСЮНЕЦЬ, фото Reuters

„Експрес” № 38 (9865) 20 — 27 вересня 2018 року

Зміст