Новини і автомобілі
Контактний телефон: ...

Гідроцикл — найкращий транспорт

Зміст

Так вважають аквабайкери. І їх зовсім не лякає відсутність гальм на водних мотоциклах

Гідроцикл — найкращий транспорт

На аквабайку легко розігнатися до швидкості 130 кілометрів за годину!

Хвилі та швидкість — ідеальне поєднання для багатьох відчайдухів улітку. Саме тому катання на гідроциклах — популярна сьогодні розвага. На водних мотоциклах екстремали розганяються до високих швидкостей!

— Так, 120—130 кілометрів за годину — хороша швидкість для того, аби розсікати водні простори, — розповідає Олександр Арутенянц, аквабайкер із Запоріжжя, чемпіон Європи з цього виду спорту. — Гідроцикли мають значну потужність: двотактні — 130—180 кінських сил, а чотиритактні — від 215 до 450-ти! Це потужна техніка.

Тож питання безпеки тут надзвичайно важливе...

— Справді, керувати гідроциклом нелегко. Цей транспорт без гальм — зупинка відбувається за рахунок опору води. Коли спортсмен заходить у поворот, дуже легко вилетіти з гідроцикла чи перевернутись.

Той, хто сідає на водний мотоцикл, повинен мати водійські права на нього, так зване посвідчення судноводія, яке видає Державна інспекція України з безпеки на морському та річковому транспорті після навчання у школах чи на курсах.

Обов'язково треба одягати рятувальний жилет, я також завжди беру шолом, бо при падінні можна вдаритись об аквабайк чи хвилі. Якось я вилетів із гідроцикла на швидкості 118 кілометрів за годину, вдарився головою об воду. Завдяки шолому відбувся лише струсом мозку.

Чи дорого в Україні обходиться захоплення аквабайками?

— Жилет коштує від 3500 гривень. Найдешевший байк — приблизно 50 тисяч гривень. А от для професіональних спортсменів новий водний мотоцикл коштує понад півмільйона гривень!

Розкажіть більше про водні змагання.

— В аквабайку можна змагатись у безлічі дисциплін. Серед найпопулярніших — клоз-курс, коли екстремали ганяють кільцевою трасою із безліччю поворотів, позначених червоними та жовтими буйками. Учасник має право на три заїзди тривалістю 10—15 хвилин кожен.

У драг-рейсингу змагаються, хто швидше здолає 400 метрів. Ще є слалом — коли в кожного учасника своя траса-“змійка” із шістьма поворотами; відчайдухи змагаються у швидкості та якості проходження дистанції. Якщо ж кататись на так званих стоячих гідроциклах, то можна оцінювати і видовищні трюки у фристайлі. До прикладу, якщо максимально натиснути на газ на такому байку, гідроцикл може “рвонути” вгору на два метри!

Олена КОВАЛЬСЬКА, фото надав Олександр АРУТЕНЯНЦ

„Експрес” № 26 (9799) 28 червня — 5 липня 2018 року

Зміст