Новини і автомобілі
Контактний телефон: ...

Тотальна перевірка “євробляхерів”

Зміст

Поліцейські отримали більше прав для контролю автомобілів з іноземною реєстрацією

Кабмін затвердив постанову №479 “Про реалізацію експериментального проекту по створенню умов для запобігання ухиленням від сплати митних платежів”. Зокрема, співробітники поліції мають право цілодобово перебувати в зонах митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон та в інших місцях митної території України, в яких органи ДФС здійснюють митні формальності.

Крім цього, відтепер поліція та службові особи Міністерства внутрішніх справ мають право доступу до автоматизованої системи митного оформлення “Інспектор-2006”.

Мета нововведень — боротьба з порушенням митних правил і припинення будь-яких корупційних схем. Експеримент триватиме до 31 грудня 2018 року. А ймовірність продовження контролю буде залежати від результатів, які покажуть у звітах ДФС, МВС і Мінфін.

Докладніше про цю постанову говоримо з Олегом Назаренком, гендиректором Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів та дилерів.

— Раніше, попри існування постанови Кабміну щодо обов'язкової реєстрації ввезених більш як на два місяці автомобілів та відповідної статті в Кодексі України про адмінправопорушення, було так: поліцейський зупиняв авто на “євробляхах”, але він не знав, коли машина ввезена і чи зобов'язаний був водій її реєструвати, бо інформацією про перетин кордону не володів (вона зберігається у митників). Вимагати митні документи інспектор не мав права.

Тепер же поліція має доступ до бази даних митниці, тож може оперативно перевіряти, коли та на яких умовах ввезене авто, чи підлягає воно реєстрації в Україні. Якщо підлягає, але незареєстроване, є цілком законні підстави складати протокол про адмінправопорушення. Він передбачає штраф — 170 гривен.

Кого саме зупинятимуть поліцейські?

— Це так звані верблюди — автомобілі, тимчасово ввезені в Україну нерезидентами терміном на один рік. Тепер реалії такі: авто на територію нашої держави ввозить, наприклад, громадянин Польщі чи Молдови, а їздить на ньому українець. Але реєстрацією автівки в сервісних центрах МВС себе не обтяжує. Навіщо, якщо поліція покарати не може? Тепер уникнути штрафу буде неможливо. Крім цього, такі заходи допоможуть навести лад з “євробляхами” — поліція знатиме, хто саме керує цими автомобілями й кого розшукувати в разі скоєння ДТП.

Віктор ДУДАР

„Експрес” № 26 (9799) 28 червня — 5 липня 2018 року

Зміст