Новини і автомобілі
Контактний телефон: ...

І знову про субсидії

Зміст

Чи правда, що на допомогу не мають права домогосподарства, де є особи, які перебували за кордоном понад 60 днів?

Чи правда, що сім'я втратить субсидію, якщо отримає у спадок майно на більш як 50 тисяч гривень?

З травня діє урядова постанова №329, що змінює правила надання житлових субсидій, — вони стали набагато жорсткішими. У багатьох виникає чимало запитань щодо отримання державної допомоги. Тож хто тепер має на неї право?

Про всі нюанси розповідає Леся Дронь, заступниця начальника управління соціального захисту міської ради.

Якщо у складі родини є безробітні, то невже їй відмовлять у субсидії?

— Житлова субсидія не призначається, якщо у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства є працездатні особи, в яких, по-перше, взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії. По-друге, коли їхній середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (мінімальна заробітна плата на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення субсидії у травні 2018 року — 3200 грн.). По-третє, якщо вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому, ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (819 х 3 = 2457 грн).

Тобто безробітні можуть отримувати житлову субсидію за умови, що вони декларуватимуть свої доходи й сплачуватимуть страхові внески до Пенсійного фонду. Або ж сплачуватимуть єдиний соціальний внесок за три місяці у розмірі, що не менший, ніж мінімальний (2457 грн).

А якщо особа безробітна, але зареєстрована у службі зайнятості?

— Обмеження не стосується безробітних, які навчалися за денною формою навчання, та зареєстрованих у службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і в цей період навчалися в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Або ж отримували хоча б один із таких видів доходу: пенсію; стипендію; допомогу при народженні (усиновленні) дитини; допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю; допомогу по догляду за особами з інвалідністю І і ІІ груп унаслідок психічного розладу; допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю; тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату; допомогу по безробіттю.

Також зауважу, що житлову субсидію безробітним може бути призначено за рішенням комісії, виходячи з конкретних обставин, що склалися. Позитивне рішення може бути прийнято в разі, коли такі особи перебувають, наприклад, у складних життєвих обставинах, викликаних тривалою хворобою, що підтверджується висновком (довід кою) лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я.

Який середньомісячний дохід безробітного у такому випадку враховуватиметься до сукупного доходу?

— Один прожитковий мінімум. Якщо такі особи перебували на строковій військовій службі, враховуватиметься половина прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи. Коли людина, приміром, отримує стипендію чи пенсію, то враховуються фактично отримані доходи.

Чи правда, що на субсидію не матимуть права домогосподарства, де є особи, які перебували за кордоном понад 60 днів?

— Згідно з новими правилами, житлову субсидію не може бути призначено (у тому числі за рішенням комісії) у разі, якщо у члена домогосподарства або у члена сім'ї особи із складу домогосподарства взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії. Або ж їхній середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і такі особи перебували за кордоном сукупно понад 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.

До 60-денного періоду перебування за кордоном не зараховуються дні службового відрядження, лікування або навчання за кордоном, що підтверджується відповідними документами.

Сам факт перебування за кордоном не є підставою для відмови у субсидії, якщо людина отримує в Україні пенсію чи інші офіційні доходи, такі як стипендія, допомога при народженні дитини, декларує в Україні доходи й сплачує єдиний соціальний внесок.

Якщо сім'я отримала у спадок подарунок на понад 50 тисяч гривень, то невже право на субсидію вона втратить?

— Житлова субсидія не призначається, якщо будь-хто зі складу домогосподарства або член сім'ї особи зі складу домогосподарства протягом 12 місяців перед призначенням житлової субсидії здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру, транспортний засіб, будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку на суму, що перевищує 50 тисяч гривень.

Як бачимо, особа, яка отримала у спадок майно, оціночна вартість якого перевищує 50 тисяч гривень, не зможе отримати житлову субсидію у тому випадку, якщо прийняття спадщини відбулося (зареєстровано) протягом 12 місяців перед призначенням житлової субсидії. У цьому разі надання субсидії можливе за рішенням комісії на підставі акта обстеження матеріальнопобутових умов проживання.

Леся ЯСИНЧУК

„Експрес” № 26 (9799) 28 червня — 5 липня 2018 року

Зміст