Новини і автомобілі
Контактний телефон: ...

Стоп, а де мій “ол інклюзів”?

Зміст

Що варто знати, плануючи відпочинок з туристичною фірмою: відповідаємо на найпоширеніші запитання

Сезон відпусток набирає обертів, і попит на відпочинкові тури надзвичайно великий. Як не потрапити в халепу та не бути ошуканим? Скажімо, проблеми почались ще в аеропорту, коли ваш рейс затримали на півдоби чи навіть довше. Хто повинен повернути гроші за змарнований день на курорті?

Стоп, а де мій ол інклюзів?

Або готель, у який вас поселили, має менше зірок, ніж той, за який ви заплатили в агенції?

Про це та інше розпитуємо Володимира Царука, директора Центру розвитку туризму України.

Передусім порадьте, як обрати надійного туроператора?

— Слід дізнатися про репутацію фірми, скільки вона працює на ринку. У компанії має бути свідоцтво про реєстрацію туристичної фірми та договір з туроператором, який слід обов'язково вивчити. Дізнатися — які послуги надаються, у якому обсязі, як вирішуються спірні питання.

І, звичайно, ретельно читайте договір, який ви підписуєте з туристичною фірмою. Це основний документ, до якого слід апелювати у випадку, якщо якість послуг не така чи вони надані не в повному обсязі.

Тепер до конкретних проблем. Що робити, якщо рейс туриста затримують в аеропорту?

— Якщо рейс затримано більш ніж на чотири години, то пасажирів повинні забезпечити їжею за рахунок авіаперевізника. Якщо затримка довша ніж на добу, то, згідно з правилами авіаперевезень, пасажирів забезпечують місцем у готелі. У випадку затримки чартерних рейсів, місце у готелі оплачує туроператор, який потім стягує кошти з авіакомпанії. Якщо рейс звичайний — готель надається одразу за рахунок авіакомпанії. Вже на відпочинку туроператор компенсує втрачений на очікування час додатковими послугами, бонусами.

Інша ситуація. Якщо на відпочинку туриста поселили у готель нижчого класу, ніж той, про який йшлося у договорі, як діяти?

— Передусім у такому випадку слід вимагати негайної заміни — нехай відповідальні за ваш відпочинок шукають для вас місце в готелі такого класу, про який ідеться у договорі. Якщо це неможливо (а таке часто буває у розпал туристичного сезону), туроператор повинен компенсувати незручності якимись додатковими опціями, екскурсіями — словом, зробити все, щоб клієнт був задоволений.

До речі, раджу завжди перевіряти інформацію про місце відпочинку в інтернеті — наприклад, на сайті booking.com можна знайти відгуки про готель, переглянути фото, переконатися, чи справді там надають усі обіцяні послуги.

Окреме питання — медична страховка. Якщо під час відпочинку турист захворів, чи цей документ гарантує безплатне і повне лікування за кордоном?

— Найдешевша страховка покриває мінімум медичних послуг. Якщо ж ви плануєте їхати на відпочинок і займатися там, наприклад, дайвінгом чи іншим видом активного відпочинку, де є ризик травмуватися, треба цілеспрямовано вибрати страховку із графою “активний відпочинок” і оплатити саме її. Таким чином можна забезпечити себе ширшим спектром медичних послуг.

А якщо турист все ж таки незадоволений якістю відпочинку, куди йому скаржитись, як вимагати компенсацію матеріальної та моральної шкоди?

— У кожній області є управління Держпродспоживслужби, куди можна поскаржитися на неналежну якість послуг. Окрім того, претензії можна висувати туроператору. Якщо він відмовляється в добровільному порядку виплачувати відшкодування, то слід звертатися з позовом до суду, апелюючи, що не були виконані умови договору.

Віктор ДУДАР, фото pexels.com

„Експрес” № 25 (9793) 21 — 28 червня 2018 року

До речі

Уже кожен п'ятий українець має біометричний паспорт для виїзду за кордон.

Із 2015 року, з часу запровадження біометричних паспортів, в Україні такі документи оформили приблизно 8,8 мільйона осіб. Понад 5 мільйонів — за останній рік, коли впроваджено безвіз.

— Сьогодні час видачі термінових біометричних паспортів для виїзду за кордон — до 5 днів, — розповідає Сергій Гунько, начальник управління комунікацій та електронних сервісів Державної міграційної служби України. — Видачу нетермінових теж намагаємося пришвидшувати. Громадяни надсилають нам клопотання, які скеровуємо на ДП “Поліграфічний комбінат “Україна”, і багатьом заявникам паспорти виготовляють швидше.

До речі, громадяни України, згідно із законодавством, можуть оформляти і користуватися двома закордонними паспортами одночасно. Для того, аби отримати другий закордонний паспорт, достатньо написати заяву. Якихось додаткових документів не потрібно.

Богданна МАРТИНИК

Зміст