Новини і автомобілі
Контактний телефон: ...

Усе для неї, для Марини

Зміст

Дружина Президента стала ще ближчою до бюджетних коштів

Володимир Гройсман включив Український культурний фонд, який очолює Марина Порошенко, до тих, які фінансуються бюджетним коштом.

Усе для неї, для Марини

Днями Кабінет Міністрів на офіційному засіданні прийняв постанову №470 “Про внесення зміни до переліку закладів культури і мистецтва, які утримуються або яким надається фінансова підтримка з державного бюджету”. У цих змінах є лише один пункт — увести до переліку Український культурний фонд.

Віднедавна саме цей фонд визначає, які мистецькі та куль турні проекти в Україні підтримувати коштами, а які — ні. Раніше його фінансування координувало Міністерство культури. Та, видно, цього виявилося замало.

У самому культурному фонді у відповіді на наш запит ка жуть, що “фінансова підтримка з державного бюджету спри ятиме реалізації заходів і завдань, які стосуються сфери культури, нарівні із іншими закладами культури і мистецтва, які утримуються або яким надається фінансова підтримка з державного бюджету”.

На запитання про те, які джерела фінансування у фонду були до цього, нам дали загальну відповідь. “Джерелами формування коштів Українського культурного фонду є: кошти державного бюджету; добровільні внески фізичних і юридичних осіб, у тому числі нерезидентів України; інші джерела, не заборонені законодавством України”, — повідомила на наш запит керівниця прес-служби Українського культурного фонду Анастасія Поліка.

До речі, ми з'ясували, що 5 квітня цього року культурний фонд уже отримав чималу суму з бюджету України. Наказом №302/407 міністр культури Євген Нищук та екс-міністр фінансів Олександр Данилюк підписали “Паспорт бюджетної програми на 2018 рік”, яким виділили Українському культурному фонду 207 мільйонів 500 тисяч гривень!

Нагадаємо, взимку цього року головою Українського культурного фонду Євген Нищук призначив Марину Порошенко, кардіолога за освітою, дружину чинного Президента України. За його словами, її кандидатуру члени наглядової ради фонду підтримали одноголосно. Проте журналісти газети “Експрес” у своєму розслідуванні оприлюднили докази того, що, попри вимоги Закону “Про Український культурний фонд”, відповідно до яких мало бути мінімум три кандидатури, інших претендентів на посаду, крім пані Порошенко, не було. Це у відповіді на наш запит підтвердили і в самому міністерстві.

Призначення на посаду дружини Президента, яка є лікаркою, кандидаткою медичних наук і Головою ради Благодійного фонду Петра Порошенка, викликало хвилю обурення. Адже Міністерство культури фактично принизило усіх діячів цієї сфери, заявивши, що серед них немає достойних на цю посаду.

Уже тоді чимало діячів культури та політичних оглядачів казали, що культурний фонд створено “під вибори” як потужний адмінресурс для Петра Порошенка.

Оля ПІЛІЩУК, фото Ярослава СТАНЧАКА

„Експрес” № 25 (9793) 21 — 28 червня 2018 року

Зміст