Новини і автомобілі
Контактний телефон: ...

Наша історія — українська, а не радянська

Зміст

Військовим заборонили святкувати ювілейні дати, пов'язані з СРСР

Заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції генерал-лейтенант Анатолій Петренко дав доручення, в якому вимагає не застосовувати пам'ятні (ювілейні) дати, пов'язані з Червоною та Радянською армією колишнього СРСР, для організації та проведення урочистих заходів, подання документів для заохочення особового складу.

“Річ у тім, що багато частин тепер мають намір святкувати або святкують 100-річчя чи 50-річчя від часу заснування. Це святкування ювілеїв ще радянських частин, які жодного стосунку до української армії не мають, — розповідає Віталій Гайдукевич, координатор групи “Нове військо”, учасник робочої групи з координації питань історії при Генеральному штабі ЗСУ та Міноборони України. — Тобто підрозділ був заснований в часи існування СРСР, тепер він є військовою частиною української армії, але далі веде відлік своєї історії ще з радянського періоду”.

З якого часу мають вести свою історію ці частини? Вони ж створені на базі колись радянських...

— Жодна з українських військових частин не може бути старшою за незалежність України. Тут можливі декілька підходів. Збройні сили України утворилися в 1991 році. Як частина може бути старшою за цю дату? Тож відлік треба вести або від часу, коли частина присягнула на вірність Україні, або коли вона була вже перезаснована як підрозділ ЗСУ.

Можливий ще один варіант. Якщо є бажання, щоби підрозділ мав якусь історичну спадковість від, наприклад, часів визвольних змагань, то частина може вести свою історію як спадкоємець формування, що існувало в ті часи. Як, приміром, теперішня 72-га бригада “Чорні запорожці”.

Віктор ДУДАР

„Експрес” № 25 (9793) 21 — 28 червня 2018 року

Зміст