Новини і автомобілі
Контактний телефон: ...

Будь ласка, вранці мене не будіть

Зміст

Спати у вихідні потрібно довше — це застрахує від ризику передчасної смерті, довели шведські науковці

За результатами їхніх досліджень, найбільшу небезпеку для здоров'я і життя людини становить 5-годинний сон, він підвищує ризик раптової смерті на 65%.

Якщо ж у будні ви недосипаєте, слід збільшити тривалість сну у вихідні бодай на 1 — 2 години. Тоді ризик ранньої смерті відчутно знижується — на 25%.

“Бажання “доспати” — природна потреба організму, який раніше недоотримав належної дози нічного відпочинку. Тому багато хто не може у вихідні відірвати голову від подушки, — каже Роман Стець, лiкар-хiрург. — Варто прислухатись до потреб організму й дозволити собі відіспатись, бо хронічне недосипання загрожує не лише погіршенням сну, настрою чи зниженням працездатності. Серед наслідків — порушення роботи нервової системи, поява болю голови, стрибки артеріального тиску, загострення хронічних хвороб.

Загалом дорослій людині потрібно спати 7—8 годин на добу. Засинати найкраще до півночі, коли найбільше виробляється мелатонін — гормон, що впливає на сон і відіграє важливу роль у регуляції тиску, роботи травного тракту, ендокринної системи. Тоді зранку буде легше прокидатись, адже організм належно відпочине”.

Лариса ПЕЦУХ

„Експрес” № 22 (9775) 31 травня — 7 червня 2018 року

Зміст