Новини і автомобілі
Контактний телефон: ...

Гройсман хоче все

Зміст

Прем'єр жорстко обмежив вплив Міністерства фінансів на бюджетну політику

Цими днями Кабінет Міністрів ухвалив скандальні зміни до свого регламенту. Мінфін вилучили з переліку відомств, чиє узгодження обов'язкове для документів, які подаються на розгляд уряду. Крім того, Кабмін проголосував за перепідпорядкування Державної фіскальної служби безпосередньо собі, в обхід Мінфіну.

Зміни дадуть змогу Гройсману керувати фіскалами напряму, окремими дорученнями. Мінфін також позбавили права контролювати (і за необхідності блокувати) рішення інших відомств про виділення коштів або зміну бюджетних програм.

Що все це може означати?

Докладніше — у нашій розмові з виконавчим директором Центру соціально-економічних досліджень “Case Україна” Дмитром Боярчуком та головою Комітету економістів України Андрієм Новаком.

У чому головна причина того, що Кабмін намагається максимально нівелювати роль Мінфіну?

Д. Боярчук:

— Це пов'язано з певною конкуренцією в уряді. Думаю, це — головна причина. Завжди хочеться мати більший контроль над фінансами.

А. Новак:

— Виглядає усе досить дивно. Одна з функцій Мінфіну — контроль за збором податків та формування державного бюджету на наступний рік на основі цих податків. Тепер же Мінфіну доведеться скеровувати запити в Кабмін, наприклад, щоб фіскальна служба дала дані про те, як виконується план зі збору податків. Це — зайва бюрократія, яка ускладнить бюджетний процес.

Які це може мати наслідки?

А. Новак:

— Якщо будь-яка особа займається узурпацією повноважень на будь-якій державній посаді, виникає питання — для чого це робиться? Є поняття балансу влади, за якого одні інституції урівноважують та контролюють інші. Якщо цей баланс поступово зникає, мета одна — наростити персональну владу. Очевидно для того, щоб мати більше можливостей для зловживань.

Ірина КОВАЛЕНКО

„Експрес” № 22 (9775) 31 травня — 7 червня 2018 року

Зміст