Новини і автомобілі
Контактний телефон: ...

Підпис проти Церкви

Зміст

Фальсифіковані листи Вселенському Патріархові, поширення неправди — УПЦ МП активно протидіє створенню Помісної Православної Церкви в Україні

Щонайменше у трьох областях зафіксовано збір підписів проти надання томосу про автокефалію Українській Церкві — у Донецькій, Луганській та Чернігівській. Звісно, кожен має право на власну думку. Однак, як з'ясовується, не в усіх її й питають.

“У 2014 році брехливі, фейкові референдуми відбулися у Криму та на Донбасі. У 2018-му в церквах УПЦ під омофором Москви знову відбувається подібне — фальсифікують підписні листи проти надання автокефалії, — стверджує Юніс Аскеров, активіст із Чернігова. — Вдалося зняти відео, як у Єлецькому монастирі Чернігова та Троїцькому кафедральному соборі Чернігівської єпархії УПЦ МП підписи ставлять, не питаючи думки самих підписантів”.

“Де розписуватись? А моя жінка вдома, можна ще за неї взяти?” — питає парафіянин служника Чернігівського монастиря, що збирає підписи. “Так, беріть бланк, заповнюйте, потім принесете”, — відповідає той. “А є ще один знайомий, який живе недалеко, ходив раніше до церкви, а тепер ноги болять і не може, то дасте ще йому?” “Так, пишіть і за нього”, — каже чоловік. “Скільки загалом бланків можна взяти?” — уточнює парафіянин. “Та беріть десяток”.

Схожа ситуація і в інших регіонах. У Святохристоріздвяному кафедральному соборі Сєверодонецька готові “дати на руки” скільки завгодно бланків. Одному чоловікові служниця храму дозволила взяти 30 штук, навіть не уточнюючи, хто буде їх підписувати. Тільки попросила трохи змінювати почерк...

У Рубіжному, що в Луганській області, працівниця храму святої блаженної Мотрони не лише роздавала аркушики зі зверненнями, а й підбурювала парафіян: “Збираємо підписи, бо в Україні хочуть знищити Православну Церкву взагалі!”

Наслухавшись таких розповідей, парафіяни УПЦ МП ставили підписи на листах, адресованих Вселенському Патріархові Варфоломію.

Зокрема, на аркушах є такий текст: “Я, вірянин канонічної Української Православної Церкви (далі слід вказати своє ім'я, прізвище, по батькові, рік народження, адресу проживання), виступаю проти будьякого втручання влади у справи Церкви. Підтримую прагнення до єдності Православ'я в Україні на основі православних канонів. Вважаю неприпустимим узаконення розколу під приводом створення автокефальної Православної Церкви в Україні”.

Підписані аркуші, за словами духівників УПЦ МП, і повезуть Вселенському Патріархові: мовляв, народ проти автокефалії.

“З'явилось повідомлення, що 60 тисяч підписів уже передали в Патріархію. Та якщо така кількість і справді була, це дуже мало, — каже архиєпископ Євстратій (Зоря), речник Української Православної Церкви Київського патріархату. — Навіть нечесні способи не допомогли ініціаторам кампанії. Відомо, що в деяких великих єпархіях МП вдалося зібрати заледве кілька тисяч папірців, а очікували — мільйони. Це свідчить про те, що всередині УПЦ МП нема підтримки ідеї проти томосу про автокефалію. Та якби й був мільйон цих підписів, впливу вони б не мали. Бо Вселенський Патріарх уже давно сформував свою позицію щодо України”.

Юлія ГОЛОДРИГА

„Експрес” № 22 (9775) 31 травня — 7 червня 2018 року

Зміст