Новини і автомобілі
Контактний телефон: ...

Продається завод. Майже за безцінь!

Зміст

Стартова ціна приватизації унікального українського підприємства знизилася у 18,5 раза

Урядовий комітет затвердив перелік підприємств, які мають приватизувати цього року. Серед них — Одеський припортовий завод.

Однак підприємство, яке три роки тому оцінювали в 1 мільярд доларів, тепер намагатимуться продати за 54 мільйони доларів. Це у 18,5 раза менше! Навіть за альтернативними оцінками, вартість підприємства на той час становила 600—620 мільйонів доларів. Чому ціна опустилася до такої мізерної суми?

— Про приватизацію ОПЗ ми чуємо вже понад десять років, — зауважує політолог Олександр Кочетков. — Це стратегічне підприємство, один з найбільших виробників аміаку, карбаміду та азотних добрив в Україні. З квітня воно не працює.

Чому підприємство ніяк не продадуть?

— Загалом ОПЗ має дві унікальні можливості. По-перше, окремий аміакопровід, що є дуже важливою його особливістю. По-друге, воно має, умовно кажучи, два кілометри державного кордону, через який можна організувати поставки будь-чого, включно з контрабандою.

Спочатку підприємство дійсно оцінювали в мільярд доларів. Однак бажання людей у владі (і колишній, і теперішній) неофіційно контролювати грошові потоки цього підприємства неминуче призводить до того, що вартість об'єкта, який тривалий час не можуть приватизувати, падає.

Такий ласий шматок може дістатися людям, які не пов'язані з владою?

— Цей актив, на мою думку, хочуть віддати комусь дотичному до влади, можна сказати, за безцінь. Кому? Це — відкрите питання. Але, безперечно, вина за падіння вартості цього об'єкта лежить на Кабінеті Міністрів.

Чи відомі теперішні претенденти на ОПЗ?

— Претенденти є і в Україні, і за її межами. І вони є завжди. Річ тільки в ціні. Також у цьому питанні дуже активні потужні російські напівкримінальні структури.

Світлана ОЛІЙНИК

„Експрес” № 22 (9775) 31 травня — 7 червня 2018 року

Точка зору

Андрій Новак, голова Комітету економістів України:

— Справді, ОПЗ ніяк не вдається приватизувати. І це зайвий доказ того, що чимало українських олігархів хочуть приватизувати підприємство, але не можуть домовитися між собою. Щодо міжнародних інвесторів, то їх просто не допускають до торгів.

Зміст