Новини і автомобілі
Контактний телефон: ...

Весільна столиця України

Зміст

Так називають село Волока, де сукні для наречених шиють чи не в кожній хаті. Це вбрання популярне у різних куточках світу

Весільна столиця України

Можливо, у цій сукні вийде заміж дівчина в Мілані або ж у Чикаго.

На 3600 жителів тут приблизно 300 офіційних підприємців, які займаються виготовленням весільних суконь. А в сукнях із Волок ідуть до вінця наречені у Європі, США, Канаді, Австралії та Африці!

Уперше славу селу, розташованому за 16 кілометрів від Чер нівців та 28 кілометрів від румунського кордону, ще у 1970-х принесла Брандуша Попович, яка робила віночки з паперу для наречених, кріпила на фату і заробляла на цьому. Згодом жінки в селі взялися за вельони, а невдовзі — стали шити весільні сукні. У 1990-х, у часи масового безробіття, за голку взялися й чоловіки, і навіть діти. Сукні возили на продаж до Румунії, Росії.

“Моя мама за тиждень шила три-чотири сукні, продавала їх на Калинівському ринку, — розповідає житель села Дмитро Пентелейчук. — Спершу продавалося все, навіть криве і некрасиве. А згодом наші фірми стали розвиватися, співпрацювати з дизайнерами, їздити на світові покази”.

Сукні ручної роботи іноземці охоче купують гуртом і продають у салони різних країн світу за значно вищими цінами.

У сільській раді кажуть, що завдяки місцевим підприємцям загальний бюджет територіальної громади становить 30 мільйонів гривень. Та тут і дороги рівні, і ресторани є, і супермаркети, і новеньке футбольне поле. А будинки — один кращий за інший!

У селі сім великих весільних салонів, де можна обрати вже готову сукню або тканину для її пошиття. Заходжу до величезного двоповерхового магазину, де продають тканини. Білі мармур і квіти, манекени у сукнях, м'які дивани та крісла. Відділи з білими та кольоровими тканинами, з мереживами та аплікаціями, полотнами для підкладок... Очі розбігаються!

“Тканину привозимо з Тайваню, Туреччини, Греції, Італії, Китаю, є ексклюзивні полотна від відомих брендів. Їх продають в одному екземплярі та навіть не розрізають, — розповідає працівниця салону. — Наречені приходять і кажуть, яку сукню вони хочуть. Їм добирають усе необхідне для індивідуального пошиття. Тиждень-два — і весільне вбрання готове”.

Середня ціна сукні тут — тисяча доларів.

“А чи можливо у Волоці пошити таку ж сукню, як у Меган Маркл?” — цікавлюся я.

“Її сукня була з особливого брендового шовку. Схожий натуральний шовк коштуватиме дві тисячі гривень за метр. Можна його замінити атласом, — переконує мене продавчиня, показуючи тканину. — Для цієї сукні потрібно три метри шовку, п'ять метрів сітки і сім-вісім метрів мережива для фати. Разом — приблизно п'ять тисяч доларів”.

Місцеві прогнозують, що попит на схожі сукні збільшиться, як це було після весілля Кейт Міддлтон. Однак переконують, що їхні оригінальні сукні — кращі. У цьому сезоні у моді — комбінезони із мереживними штанами та спідницею з фатину, сукні-міді, вельони із нашитими елементами. Серед кольорових весільних вбрань актуальні блакитні. А для Європи майстрині шиють сукні з чорними стрічками.

“Наші виробники суконь їздять на тижні моди до Нью-Йорка та Мілана, знають усі модні тенденції, — переконує Марина Скрипій, яка сюди приїхала працювати з Чернівців. — А нещодавно наші плаття возили на тиждень моди у Барселону. Найбільше замовників маємо з Італії, Іспанії, Португалії та США”.

Вікторія СЕРЕДА, фото авторки

„Експрес” № 22 (9775) 31 травня — 7 червня 2018 року

Зміст