Новини і автомобілі
Контактний телефон: ...

Зустріч за десятки тисяч доларів

Зміст

Українські політики не шкодують грошей, платячи за можливість поспілкуватися із впливовими західними посадовцями

Оприлюднена ВВС інформація про те, що перша зустріч Петра Порошенка із президентом США, яка відбулася торік, коштувала українському очільникові близько 400 тисяч доларів, неабияк здивувала українців.

За даними джерел британської телерадіокомпанії, рандеву глав двох держав організував особистий адвокат Дональда Трампа Майкл Коен.

Адміністрація Президента Порошенка та адвокат Трампа, який нібито отримав секретний платіж, оприлюднену інформацію заперечили.

Однак в експертних колах кажуть, що такий факт не є сенсацією, адже випадки організації зустрічей зі сильними світу за гроші останнім часом стають відомими дедалі частіше.

— Ця практика доволі поширена. Політики охоче платять за можливість зустрітися із впливовими західними посадовцями, — каже Андрій Миселюк, директор Інституту соціально-політичного проектування “Діалог”. — Так вони хочуть підвищити власну політичну вагу в очах своїх потенційних партнерів та виборців.

Переважно це роблять через лобістські компанії, які у США та країнах Європи офіційно зареєстровані. Представники української влади зазвичай замовляють зустрічі за гроші, коли виникають гострі кризи у відносинах із західними країнами.

— Такі зустрічі замовляють не лише представники влади, а й представники опозиції, — додає політолог Анатолій Бодров. — Нашим політикам послуги лобістських компаній коштують орієнтовно 20—50 тисяч доларів на місяць.

Чи відомо, хто ще з українських політиків мав зустрічі зі західними посадовцями, організовані за спеціальну плату?

— Циркулює інформація, що представники Президента Порошенка за лобіювання його інтересів у США торік заплатили 600 тисяч доларів. Партія Юлії Тимошенко, за інформацією з різних джерел, за останні сім років витратила на послуги лобістів близько 3 мільйонів доларів. Для лідерки “Батьківщини” лобісти організовували неформальну зустріч із Дональдом Трампом, із послом США в Україні Джоном Гербстом, а також з радницею колишнього віце-президента США Джозефа Байдена — Анною Маканджу. Представники команди Тимошенко мали також можливість поспілкуватися зі сенаторами Біллом Нельсоном, Джимом Гімсом, Корі Гарднером та Марком Рубіо.

Арсеній Яценюк, будучи прем'єром, нібито теж платив за зустріч з американськими високопосадовцями.

Наталія ВАСЮНЕЦЬ

„Експрес” № 22 (9775) 31 травня — 7 червня 2018 року

Зміст