Новини і автомобілі
Контактний телефон: ...

Країни, де Різдво - суворо заборонене

Зміст

Країни, де Різдво - суворо заборонене

Ошатній ялинці раді не скрізь. На карті світу існують країни, де різдвяного дерева бояться, як ядерної ракети, пише Радіо Максимум.

Саудівська Аравія

Основна релігія в цій країні – радикальний іслам. Суніти вважають, що День народження пророка Мухаммеда, так само як Різдво Христа – свята, привнесені в релігію значно пізніше і пов'язані з культом особистості, що ісламом не схвалюється. Уряд Саудівської Аравії заборонив відзначати Різдво в школах і лікарнях навіть християнам.

Північна Корея

У цій країні все серйозно, а також настільки сильна антипатія до Різдва, що прикордонники готові були стріляти в минулому році в убрану ялинку, встановлену на стороні Південної Кореї. Північнокорейські ЗМІ назвали дерево “інструментом витонченої психологічної війни”, яка гірша за усілякі ракети. Корейцям дозволяють веселитися тільки з нагоди дня народження лідера країни, вождя-сонця Кім Ір Сена й успішних ядерних випробувань.

Сомалі

У цій африканській країні – радикальні мусульмани становлять більшість. Уряд наклав заборону на святкування Різдва і Нового року кілька років тому і щорічно випускає офіційне попередження для населення, що відзначати день народження Христа – незаконно. Тут вважають, що Різдво суперечить засадам ісламу, а вечірки з нагоди свята – зелене світло для терористичних атак. Агенти безпеки строго стежать за виконанням закону.

Таджикистан

Згідно з законом “Про впорядкування традицій, урочистостей і обрядів” у колишній республіці Радянського Союзу заборонено встановлювати ялинки в школах, роздавати дітям подарунки, запускати феєрверки й організовувати застілля з нагоди Різдва і Нового року. Дід Мороз в цій мусульманській країні також не в честі.

Бруней

Султан Брунею, який сповідує іслам, попередив підданих, що вони загримлять до в'язниці на п'ять років, якщо посміють відсвяткувати Різдво. Тим, хто не є мусульманами, відзначати його в тісному колі дозволяється, але забороняється розповідати про це мусульманам. Уряд заявив, що відкриті веселощі з нагоди Різдва негативно впливають на мусульман.

Експрес

23.12.2017 18:18

Зміст