Новини і автомобілі
Контактний телефон: ...

Були мані, а тепер нема

Зміст

Через санкції проти WebMoney.UA в програші опинилися пересічні люди

Петро Порошенко своїм указом ввів до санкційного списку систему онлайн-розрахунків WebMoney Україна. У компанії Webmoney.UA заявили, що припинення роботи платіжної системи — політичне рішення.

Були мані, а тепер нема

“Звичайно, ніхто серед чиновників не потурбувався про інтереси 4 мільйонів простих українців — користувачів системи, гроші яких тепер заблоковані цим безвідповідальним рішенням”, — йдеться у заяві компанії.

Але чи справді користувачі залишаться без своїх грошей? Це та інші питання адресуємо речникові Українського кіберальянсу Шону Таунсенду.

— Я вважаю економічні санкції необхідним і правильним інструментом для стримування російської агресії. Утім мене засмучує, якщо вони супроводжуються інтернет-цензурою та вводяться непослідовно й непрозоро. Несподівана заборона WebMoney викликала панічну хвилю, що вже призвело до втрат для користувачів цієї системи.

Вивести гроші з системи неможливо?

— Можливо. Крім того, люди, які залежать від цього платіжного інструменту, будуть шукати способи продовження співпраці з ним, але через посередників. Тільки тепер у них можуть виникнути додаткові складнощі, й, звісно, підвищаться комісії.

Можете уточнити, як раніше можна було вивести гроші та як це зробити тепер? Що змінилося? Яку комісію треба заплатити?

— Раніше WMU (титульний знак системи WebMoney Transfer, який є еквівалентом української гривні) можна було вивести за курсом безпосередньо 1 до 1 через українське відділення WM зі стандартною комісією 0,8%. А тепер це можливо зробити лише з вищою комісією, через посередників, з втратою від 20 до 50% коштів.

Ходять чутки, що запровадженням санкцій проти WebMoney “зачищають” ринок під нового гравця. Це можливо?

— Чи такого, який уже існує. Це можливо.

Маєте припущення, про кого йдеться?

— Для таких звинувачень потрібні вагомі докази, а у мене їх немає.

Ірина КОВАЛЕНКО, фото facebook.com

„Експрес” № 22 (9775) 31 травня — 7 червня 2018 року

Зміст