Новини і автомобілі
Контактний телефон: ...

Бур'яни — це також добриво

Зміст

Не вірите? А досвід цього господаря доводить, що завдяки їм можна навіть збільшити врожайність

Пенсіонер Іван Петроці готує компост двічі упродовж сезону городніх робіт. Вперше — саме тепер. І ось як слід це робити, щоб збільшити урожайність.

“Мої сусіди постійно скаржаться: від бур'янів на городі нічого не рятує, а я, навпаки, радію, що кропива з лободою на моїй грядці вже по коліно, — каже Іван Петроці. — Адже вириваю їх разом із корінням і згодом використовую як добриво. Розпочав практикувати це декілька років тому, після того, як прочитав про сидерати — рослини, які висівають та перекопують зеленими, щоб зробити ґрунт родючим.

Відтак у серпні я засіяв грядки люпином. Коли той зазеленів, скосив, частину зілля перекопав, інше — склав у копицю. Навесні ним підживив грядки, і через декілька місяців зібрав вдвічі більший, ніж раніше, врожай. Шляхом різних випробувань напрацював власну методику підживлення рослин, яка ще жодного разу не підвела”.

Пан Петроці розповідає свій рецепт унікальних добрив. Каже, що із коріння зібраного у травні на городі зілля передусім слід добре обтрусити землю, тоді бур'яни скласти на купу та полити водою, зверху — притрусити все землею.

“Шар ґрунту каталізує необхідні процеси всередині купи бур'янів. Земляні черв'яки перетравлять зелень на біогумус, — каже він. — Якщо надворі дуже спекотно, стежте, аби зілля під шаром ґрунту не висохло. Щовечора потрібно зволожувати бур'яни”.

Через півтора місяця, коли все це перегниє, добрива готові! Переваг у такого методу чимало, зазначає пан Петроці: заощаджуєте гроші та готуєте підживу, у якій — ані грама “хімії”. Готовий компост господар зберігає під плівкою. Такі добрива двічі використовує для підживлення городніх культур влітку. А восени — для садових рослин: слив, яблунь, груш, малини, винограду, смородини.

“До речі, компост із бур'янів ще й шкідників проганяє: знищує тлю, личинки й гусінь, що перезимувала у землі. А також лікує рослини від хлорозу”, — каже наостанок ґазда.

Еліна САВИЦЬКА

„Експрес” № 21 (9769) 24 — 31 травня 2018 року

Зміст