Новини і автомобілі
Контактний телефон: ...

Що лікує акація?

Зміст

Застуда, остеохондроз та неплідність — і це ще не всі хвороби, які може допомогти побороти відома пахуча рослина

Настала пора, коли повітря насичується приємно-солодкавим ароматом акації. Травознаї рекомендують хутчіш збирати квітки цієї рослини для заготівлі лікарських засобів. Адже акація швидко відцвітає, а її цвіт — чудовий засіб боротьби з багатьма хворобами.

Що лікує акація?

— Робінія звичайна (наукова назва рослини) завезена до України з Північної Америки у XIX сторіччі, — розповідає травознай Север'ян Боровик. — Це один із найкращих медоносів. Мед із білої акації нормалізує сон, зміцнює імунітет, а також поліпшує загальний стан організму.

Для виготовлення ліків використовують переважно квіти робінії звичайної, тому що інші частини цієї рослини отруйні.

Як заготовити цвіт акації для ліків?

— Квітки слід розкласти одним шаром на папері чи тканині, сушити можна на горищі, під укриттям на повітрі, у сушарці (температура має бути від 40 до 50 градусів). Зберігати сухі квіти акації можна впродовж року.

При яких хворобах і як слід застосовувати квіти?

— Спиртову настоянку цвіту акації використовують як зовнішній засіб — для розтирання та компресів при остеохондрозі, радикуліті, варикозному розширенні вен і болю в суглобах. Для приготування ліків повну скляну прозору банку сировини залийте 70-процентним спиртом або міцною горілкою, нехай настоюється на сонці 2 тижні, тоді процідіть.

Настій квіток робінії — для внутрішнього застосування — має відхаркувальний, жарознижувальний, протизапальний, спазмолітичний, кровоспинний, діуретичний ефекти. Такі ліки допомагають при кашлі та грипі, окрім того, при проблемах із кишківником, шлункових кровотечах і запальних процесах сечовивідних шляхів (пієлонефрит, нирковокам'яна хвороба, цистит).

Як готувати настій?

— Столову ложку сировини залийте 300 мл окропу, настоюйте дві години. Вживати слід тричі на день до їди.

При застуді можна приготувати такий відвар: залийте столову ложку сировини 250 мілілітрами окропу, кип'ятіть 3 хвил ини і дайте настоятись, доки охолоне. Вживати по столовій ло жці 3—4 рази на день до їди.

Чим ще корисна акація?

— При жіночій неплідності допомагає спиртова настоянка квіток акації: до 10 грамів свіжих квітів додайте 10 грамів спирту, настоюйте 10 днів. 20 крапель настоянки розбавте в склянці води, пийте тричі на день. А при деяких жіночих недугах квітки білої акації застосовують для спринцювання: на півлітра води додайте столову ложку квітів, кип'ятіть все на слабкому вогні три хвилини, настоюйте до охолодження, процідіть. Спринцювання проводьте теплим відваром, курс — від 5 до 7 днів.

А кому не варто вживати ліки з цієї рослини?

— Вагітним, а також жінкам, які годують грудьми. Ліки з акації не рекомендують вживати тим, у кого понижена кислотність шлунка, алергетикам і людям з індивідуальною непереносимістю препаратів на основі акації.

Лариса ПЕЦУХ, фото Ярослава СТАНЧАКА

„Експрес” № 21 (9769) 24 — 31 травня 2018 року

Зміст