Новини і автомобілі
Контактний телефон: ...

Запитання до прем'єра: чи безплатна в нас освіта?

Зміст

У школі, де навчався Гройсман, батьки обурені поборами: здавати гроші вимагають навіть на прибиральницю

Учні вінницької школи №35 прийшли додому зі щоденниками, у яких були вклеєні записки із рахунками на потреби навчального закладу. Там було написано: “Прохання терміново здати кошти”, розповів батько школяра Олександр Громов. І ні слова про те, що це — добровільно.

У записці вказано, що у фонд класу потрібно здати 240 гривень, у фонд школи — 200, для прибиральниці — 72, на телевізор — 180, на ремонт — 70 гривень.

“Невже школа не фінансує прибиральниць? Чому я мушу скидатись у міфічний фонд школи, який не має банківського рахунку? Я вже не кажу про фонд класу! — обурився Олександр Громов. — Батьки дітей, які вчились з 1-го по 3-й клас у цій школі, купили плазму. У 5-му класі учнів перевели до іншого кабінету, телевізор залишився у старому класі. І от знову збирають гроші на новий!”

Тим часом прем'єр Володимир Гройсман на своїй сторінці в соцмережі поширює відеоролик про новий освітній простір: мовляв, у школах будуть мобільні зручні парти, інтерактивні дошки, комп'ютери, стенди, місця для рухливих та настільних ігор, творчості... Цікаво, чиїм коштом?

Ми запитали у директорки навчального закладу, що це за фонди діють у школі №35, куди йдуть кошти? У відповідь почули, що збір грошей організовує батьківський комітет.

“Батьківський комітет звітує, що придбав для школи, — переконує Тетяна Нальотова-Дубкова, директорка загальноосвітньої школи І—ІІІ ступенів №35 Вінницької міської ради. — Адміністрація уже провела бесіду з членами батьківського комітету щодо записок у щоденниках. Так діяти неправильно. Якщо подібна практика триватиме, ми заборонимо діяльність комітету”.

“У постанові Кабміну №1222 від 4 серпня 2000 року прописано, яким чином школа може отримувати благодійну допомогу у формі товарів чи грошей, — розповідає Олена Бондаренко, співголова ГО “Батьки SOS”. — Гроші слід переказувати на спецрахунок навчального закладу з указуванням призначення платежу.

Якщо йдеться про товари, то їх треба передавати на баланс навчального закладу або у тимчасове користування з умовою, що цей товар буде повернутий у визначений час. А згідно з пунктом 3 статті 30 ЗУ “Про освіту”, заклади освіти, які отримують публічні кошти, зобов'язані оприлюднювати на своїх веб-сайтах кошторис і фінансовий звіт. Найчастіше збором коштів у школах сьогодні займаються батьківські комітети. Однак жоден нормативний акт не дозволяє членам таких комітетів вимагати гроші від батьків. Такі дії підпадають під статтю Кримінального кодексу України — вимагання.

Крім того, батьки часто платять за послуги чи товари для шкіл, які взагалі їхнім дітям не потрібні і ніяк не впливають на рівень освіти”.

Леся РОДІНА, Богданна МАРТИНИК

„Експрес” № 21 (9769) 24 — 31 травня 2018 року

Зміст