Новини і автомобілі
Контактний телефон: ...

У Києві — посада, а в Криму — бізнес

Зміст

Очільника однієї з держструктур та колишнього компаньйона Порошенка запідозрили у підприємницькій діяльності на анексованій території

Директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Костянтин Ворушилін є співвласником російського бізнесу, а саме — компанії “Медпос” у Ялті. На це вказують дані з реєстру юридичних осіб РФ, опубліковані на сайті інформаційно-аналітичної платформи YouControl.

Цікаво, що в жодній з електронних декларацій українського чиновника відомостей про частку в компанії немає. До слова, Костянтин Ворушилін свого часу опікувався фінансами у бізнес-імперії Порошенка. Очолював банк “Мрія”, коли він належав нинішньому Президентові, курував інвестиційну діяльність автомобільної корпорації “Богдан”, а також входив до спостережної ради Міжнародного інвестиційного банку, основним акціонером якого є Петро Порошенко.

Член комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції, народний депутат Ігор Луценко вже звернувся до Національного антикорупційного бюро з проханням перевірити факт приховування Ворушиліним бізнесу в окупованому Криму.

Про який саме незадекларований бізнес очільника Фонду гарантування вкладів ідеться? — питаємо Ігоря Луценка.

— Документи свідчать, що Костянтин Ворушилін є засновником товариства з обмеженою відповідальністю “Медпос”, розташованого в Ялті. Головний вид діяльності цього підприємства — загальна медична практика. Ворушиліну належить 9,5% статутного фонду компанії.

“Медпос” після анексії Криму успішно працює. За даними електронних реєстрів, у грудні минулого року компанію перереєстровано за законами країни-агресора, тобто формально вона стала юридичною особою Російської Федерації. А отже, Ворушилін став співвласником російського бізнесу, що функціонує у Криму, — на території, де комерційна діяльність підпадає під санкції міжнародної спільноти.

Тому я скерував до НАБУ заяву із проханням з'ясувати, чи справді Ворушилін має бізнес у Криму, і, якщо так, — дати правову оцінку цьому фактові. Нагадаю, що Фонд гарантування вкладів, який очолює Ворушилін, вважають частиною схеми з масового розкрадання майна збанкрутілих банків. Торік Генпрокуратура затримала одну з уповноважених осіб фонду на рекордному в українській історії хабарі — 5 мільйонів доларів.

Що, відповідно до чинного законодавства, загрожує декларантові за приховування інформації?

— За вказання неправдивих даних у декларації передбачено штраф у розмірі близько 50 тисяч гривень, громадські роботи 150—240 годин чи позбавлення волі на два роки із втратою права обіймати певні посади до трьох років. У разі ж фіксації факту можливого незаконного збагачення декларантові загрожує ув'язнення на термін до двох років із позбавленням права обіймати певні посади протягом трьох років та конфіскацією майна.

Чи вірите в те, що факт можливого приховування Ворушиліним російського бізнесу буде розслідувано?

— Сьогодні, на жаль, немає жодної справи, яка б стосувалася корупційних діянь чиновників такого рівня, як Ворушилін, і була б доведена до судового рішення. Тому громадськість й політики повинні тиснути на правоохоронні органи та примушувати їх працювати.

Наталія ВАСЮНЕЦЬ

„Експрес” № 21 (9769) 24 — 31 травня 2018 року

Зміст