Новини і автомобілі
Контактний телефон: ...

Перешкоди для “євробляхарів”

Зміст

Митники вимагають додаткові документи у водіїв авто з литовською реєстрацією

Йдеться про дозвіл на працевлаштування у Литві й трудовий договір. Чому у водіїв стали вимагати такі документи?

— Нагадаю, на авторинках Литви за 40—50 євро реєструють автомобіль на підставну фірму, видають довіреність на право користування такою машиною та інші “підтверджувальні” документи. Однак лише державний збір за дозвіл на працевлаштування іноземного громадянина, який має сплачувати литовська компанія, становить 121 або 150 євро (на 1 і на 2 роки), — пояснює Олег Назаренко, генеральний директор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів. — Згідно з литовським законодавством, іноземні громадяни, які працюють у литовських компаніях, повинні мати дозвіл на роботу, навіть якщо працюють дистанційно, тобто не в Литві.

І тому ДФС скерувала пояснення для працівників митниці щодо переліку документів, які, згідно з чинним литовським законодавством, повинен мати співробітник литовської фірми.

Багато хто стверджує, що водії, які таким чином ввезли машини, але не мають зазначеного дозволу на роботу, не порушують українського законодавства.

— Але йдеться про те, що такі особи порушують литовське законодавство і правила реєстрації. Українська поліція, українські фіскальні органи ц ілком правомірно не дозволяють ввозити автомобілі “співробітникам” литовських фірм, які офіційно не оформ лені в Литві.

Яким чином вирішити цю проблему?

— В Україні великі податки на автомобілі. Треба робити все, щоб зменшити їх, — скасувати мито, акциз, щоб автівки стали доступними нашим громадянам.

Світлана ОЛІЙНИК

„Експрес” № 21 (9769) 24 — 31 травня 2018 року

Зміст