Новини і автомобілі
Контактний телефон: ...

Цей роботодавець у чорному списку

Зміст

Мін'юст запустив електронний реєстр підприємств — боржників із виплати зарплат

Якщо ви хочете влаштуватися на роботу чи налагодити співпрацю з певною компанією, то для початку переконайтеся, що вона не має боргів із виплати зарплат. Зробити це можна за допомогою порталу erb.minjust.gov.ua, створеного Мін'юстом.

За даними міністерства, на початок цього року в Україні зафіксували заборгованість із виплати зарплат, яку підтвердили рішеннями судів, у сумі півмільярда гривень. Вона накопичувалася протягом 7 років. До кінця року Мін'юст сподівається повністю погасити борг, доведений у судах. Втім, залишиться частина боргів із зарплат підприємств, які були штучно доведені до банкуртства і в яких фактично не залишилося майна, що можна стягнути на користь працівників.

— Тепер у реєстрі 782 підприємства-боржники, — розповідає Володимир Дубровський, старший економіст CASE-Ukraine. — Найбільші — “Футбольний клуб “Металіст”, чий борг із виплати зарплат становить понад 27 мільйонів гривень; “Запоріжжяобленерго” — понад 20,5 мільйона, ДП “Суднобудівний завод ім. 61 комунара” — приблизно 13 мільйонів, ПрАТ “Рівнеазот” — майже 12 мільйонів, ПрАТ СО “Азот” — понад 7 мільйонів, ПрАТ “Азовелектросталь” — приблизно 7 мільйонів, Харківське авіаційне виробниче підприємство — понад 6 мільйонів, ТзОВ “Львівські автобусні заводи” — майже 6 мільйонів, ПрАТ “Азовзагальмаш” — приблизно 5,5 мільйона, ПАТ “Лисичанськвугілля”, ДП “Львівські авіалінії” — більше як 5 мільйонів гривень тощо.

Яка реальна заборгованість із виплати зарплат в Україні?

— За статистичними даними, вона становить приблизно 2 мільярди 350 мільйонів гривень, — констатує Михайло Волинець, голова Конфедерації вільних профспілок України. — Але в цій сумі не враховано борги підприємств, які працюють “в тіні” і виплачують зароблене в конвертах. Думаю, що реальна заборгованість по зарплаті становить понад 5 мільярдів гривень.

Чим буде корисний реєстр людям? Чи допоможе “вибити” зарплату?

В. Дубровський:

— Те, що кожна людина може подивитися, чи є боржником це чи інше підприємство, втримає її як потенційного працівника від працевлаштування у такій компанії. З іншого боку, може допомогти фірмам-конкурентам. Однак проблема невиплати зарплат не вирішується за допомогою такого реєстру. Потрібна конкуренція між самими роботодавцями. Нині українські роботодавці потрапили в жорстку боротьбу за кадри з європейськими і змушені підвищувати зарплати, покращувати умови праці й взагалі поводитися зі своїми працівниками більш цивілізовано. До цього їх змушує ринок без адміністративного примусу.

М. Волинець:

— Електронний реєстр підприємств- боржників створено як хід до виборів. Можливо, окремі керівники таких підприємств злякаються і погасять частину боргів. Побачимо.

Світлана ОЛІЙНИК

„Експрес” № 21 (9769) 24 — 31 травня 2018 року

Зміст