Новини і автомобілі
Контактний телефон: ...

Виявляється, мріємо про Польщу

Зміст

Більшість наших громадян виїхала б на тривале перебування саме до цієї країни: результати опитування

36% наших громадян з тих, які планують перебратись за кордон у найближчі півроку, бажають жити в сусідній країні.

Втричі менше — у Чехії та Німеччині: 12% і 11% відповідно. Про це свідчить дослідження, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).

“Цікаво, що у грудні минулого року Польщу обирали лише 13% українців, — каже аналітик КМІС Олексій Лиштва. — Приблизно стільки ж потенційних емігрантів мали намір поїхати до Німеччини (14%). Нині картина змінилася”.

Для тривалого перебування Росію нині обрали лише 7% опитаних, а США — 6%. До Італії та Канади мають намір виїхати з метою тривалого перебування 5% і 3% опитаних, Угорщину і Францію обрали по 2%.

Серед тих, хто готовий до такого кроку, чоловіків утричі більше, ніж жінок. Хоче покинути країну переважно молодь. Наприклад, у віці 18—29 років таких 15%, а у віці 45 — 59 років — лише 6%.

Найбільше тих, хто хоче виїхати за кордон, серед осіб, які шукають роботу (20%), студентів (15%) та самозайнятих (14%).

На заході країни більше людей планують виїхати (11%), ніж в інших регіонах. У центральній, південній та східній частинах держави цей показник становить 6%. Найменше таких на Донбасі — 2%.

Також є деяка залежність між рівнем освіти і бажанням виїхати за кордон. 10% людей з вищою освітою замислюються про виїзд за кордон для тривалого перебування. Серед людей із середньою освітою таких 6%. І лише 2% людей з неповною середньою освітою переїхали б за кордон.

“Водночас 86% опитаних не планують виїжджати за кордон у найближчі півроку з метою тривалого перебування. Це планують зробити лише 7% українців”, — втішає експерт.

Ірина ЛОПУХ

„Експрес” № 21 (9769) 24 — 31 травня 2018 року

Зміст