Новини і автомобілі
Контактний телефон: ...

Що коїться у наших школах?

Зміст

Зафіксовано вже декілька випадків, коли у закладах розпилюють невідомі речовини. Пояснюємо, як діяти у разі небезпеки

Що коїться у наших школах?

Учні біля будівлі школи у Миколаєві.

Нагадаємо, в одній зі шкіл Миколаєва внаслідок розпилення в повітрі невідомої речовини постражав 41 учень. 40 з них було госпіталізовано, одному надали допомогу амбулаторно, повідомляють фахівці МОЗ України. Днями схоже сталося у Харкові, школярі отруїлись невідомим газом, постраждало 37 учнів, один — у важкому стані.

То як захистити здоров'я, якщо раптом виникне екстремальна ситуація?

“Перш за все важливо зрозуміти, де джерело небезпеки. Якщо це газ із запахом, зорієнтуватись просто. У жодному разі не можна рухатися в епіцентр розпилення, — радить сімейний лікар Руслан Добровольський. — Якщо інцидент стався у приміщенні, слід негайно вийти на повітря. Якщо ж це сталось надворі, треба зайти до приміщення й щільно зачинити вікна та двері”.

Перші симптоми інтоксикації — відчуття нудоти, блювання, подразнення в горлі, кашель, потемніння в очах, відчуття хитання землі. За таких обставин слід негайно викликати бригаду “швидкої”. А до приїзду лікарів варто прикрити рот і ніс вологою хустинкою. Це перешкодить проникненню небезпечної речовини в органи дихання.

“Дуже важливим є посилене пиття, — додає лікар. — До приїзду лікарів варто вжити сорбент — препарат почне виводити з організму шкідливі речовини”.

Лариса ПЕЦУХ, фото УНІАН

„Експрес” № 21 (9769) 24 — 31 травня 2018 року

Зміст