Новини і автомобілі
Контактний телефон: ...

Відзнака для сестри Марини Порошенко

Зміст

Хто вона — Алла Зернецька, родичка дружини Президента, котра днями отримала від гаранта почесне наукове звання

19 травня Президент надав звання “Заслужений діяч науки і техніки” Аллі Зернецькій, яка є мовознавчинею, спеціалісткою з вивчення російської мови, а також — рідною сестрою дружини Президента — Марини Порошенко.

Ми з'ясували, як і за що нагородили родичку Президента.

Біографію цієї науковиці знайти просто. Алла Анатоліївна Зернецька — деканка факультету іноземної філології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. Цю посаду вона обіймає з січня 2012 року.

До слова, Марина Анатоліївна Порошенко нерідко відвідує драгоманівський виш і рідну сестру. Також перша леді підтримує дружні стосунки з ректором.

Як йдеться на офіційному сайті цього навчального закладу, вищу освіту Алла Зернецька здобула тут же за фахом “викладач російської та англійської мов і літератур”.

1992 року Алла Зернецька захистила дисертацію зі спеціальності “Методика викладання російської мови”. За це отримала ступінь кандидата педагогічних наук.

А далі в рекордний термін стала доктором філологічних наук за двома спеціальностями: “Російська мова” та “Порівняльне мовознавство”. Це відбулось завдяки одноразовому захисту відповідно до наказу Міносвіти 29 грудня 2014 року.

Звання “Заслужений діяч науки і техніки України” — державна нагорода України, почесне звання України, яке надається науковим працівникам, що мають науковий ступінь доктора або кандидата наук та видатні праці в галузі науки й техніки. І хоча офіційно уся процедура нагородження відбулася цілком законно, проте сам факт такого нагородження викликав чимало обурення.

“По-перше, не розумію, як сьогодні можна надавати таке високе звання (а черга на нагородження величезна!), коли людина постійно займалась русистикою, — каже Тарас Марусик, заступник голови Координаційної ради з питань застосування української мови в усіх сферах суспільного життя при Міністерстві культури України. — Я не кажу, що не треба досліджувати російську мову, літературу, культуру. Але мене бентежить той факт, що Зернецька під час підготовки докторської дисертації мала науковим консультантом одіозну Ірину Зайцеву, професорку кафедри російської мови, яка була заступницею міністра освіти Дмитра Табачника, очолювала Український центр оцінювання якості освіти і всюди намагалася просувати ідеологію “руского міра”.

Є відомості, що Зайцева, як депутат Луганської обласної ради, у березні 2014 року голосувала за проведення “референдуму”, оголошення нелегітимними центральних органів виконавчої влади і за надання російській мові статусу другої державної. А після початку російсько-української війни співпрацювала з навчальними закладами на окупованій території.

Я знав про те, що подання на нагородження Алли Зернецької відправлене в Міністерство освіти ще восени минулого року. Думав, здоровий глузд переможе. На жаль, ні.

По-друге, навіть якби Алла Зернецька заслуговувала на відзнаку “заслужений діяч науки й техніки”, у ситуації, коли Президентом країни є чоловік її рідної сестри, треба було утриматись від такого нагородження. Як кажуть, дружина Цезаря має бути поза підозрою. Тому моє ставлення до відзначення Зернецької абсолютно негативне”.

Ми вирішили запитати Аллу Зернецьку особисто, за які свої роботи вона отримала таке звання.

Відповісти їй, виявляється, важко.

“Я не робила нічого резонансного, — каже Алла Зернецька. — Працювала над речами, які мене цікавили як науковця і в яких була потреба під час навчального процесу. Це серія підручників... я робила для іноземців підручники... я не знаю, що вам сказати. Для мене це нагородження було несподіванкою. У суботу зателефонував проректор з наукової роботи й привітав. Я не знала, що готується таке подання”.

За словами самої нагородженої, це звання не дає жодних надбавок до зарплати. “Але дає визнання та повагу”, — каже Алла Зернецька.

Будь-які звинувачення в отриманні нагороди через родинні зв'язки Алла Зернецька відкидає.

“Так. Я бачусь з Президентом на сімейних святах. Ось на Пасху ми збиралися. У нас дуже дружна сім'я, стараємося зустрічатися на усі свята. Але я не просила для себе нагороди”, — додає Алла Зернецька.

Наталія ВАСЮНЕЦЬ, Оля ПІЛІЩУК

„Експрес” № 21 (9769) 24 — 31 травня 2018 року

Зміст