Новини і автомобілі
Контактний телефон: ...

Яка тебе муха вкусила?

Зміст

Виявляється, ці двокрилі можуть переносити на собі шість мільйонів різних мікроорганізмів

У теплу пору ми відчиняємо вікна для провітрювання помешкань. Та разом зі свіжим повітрям у квартири та будинки залітають мухи. Аби цього уникнути, хтось чіпляє на вікна сітки або використовує липкі стрічки. Та є і ті, хто каже: чого мух боятися?

— Мухи переносять збудники багатьох хвороб, — розповідає Ольга Брев'як-Полоцька, ентомологиня обласного лабораторного центру Держсанепідслужби України. — Зокрема — дизентерії, туберкульозу, поліомієліту, епідемічних кон'юнктивітів та гепатитів. Мухи також сприяють поширенню кишкових та паразитарних недуг.

Відомо, що цих двокрилих приваблюють однаково і прилавки в магазинах, і вбиральні. Мухи на собі можуть переносити до 6 мільйонів різних мікроорганізмів! Вони не бачать їжу і не відчувають її запаху, а ідентифікують лише за допомогою спеціальних смакових сенсорів, які розташовані на лапках. Тому ці комахи постійно перелітають із місця на місце. Вони харчуються кожні 15 хвилин. Муха, сідаючи на якийсь їстівний продукт, залишає на ньому свої яйця.

А які види мух найпоширеніші?

— Їх декілька десятків, в Україні — 15 видів. Найбільш поширені: кімнатна або хатня, осіння жигалка, синя весняна, зелена м'ясна... Усі вони селяться поблизу людей.

Муха живе приблизно три тижні. Проте за цей час 15 разів відкладає яйця. Загальна кількість приплоду, залежно від погодних умов, становить від 600 до 9000 яєць.

Чи мухи кусають? І наскільки це небезпечно?

— Так, кусають, іноді — дуже болюче! До того ж укуси можуть супроводжуватися алергічними реакціями, почервоніннями на тілі. Тому це місце варто обробити розчином соди. Якщо почервоніння спостерігається тривалий час, то слід звернутися до лікаря. Адже ці комахи можуть бути механічними переносниками збудників також і туляремії, сибірки, стафілокока.

Богданна МАРТИНИК

„Експрес” № 20 (9763) 17 — 24 травня 2018 року

Зміст