Новини і автомобілі
Контактний телефон: ...

Бабуся — це також професія

Зміст

А скільки можна заробити, доглядаючи чужих онуків?

Бабуся на прокат — таких пропозицій нині чимало в інтернеті. У них вказано, що нянька не лише посидить із вашими дітьми, але й на прогулянку піде, і пиріжків напече. Скільки ж коштує “орендувати” бабусю?

...Телефоную до пані Стефанії, яка пропонує свої послуги на одному зі сайтів. Жінка працює музичною керівницею у дитсадку, а професійною бабусею буває тільки у вихідні.

“Мені 45 років, я вже маю чотирилітню онучку, щоправда, вона з батьками живе у Німеччині, — зазначає пані Стефанія. — Що я пропоную? Можу водити вашу дитину на гуртки, ходити з нею на дитячий майданчик чи на атракціони. Допоможу приготувати їсти, прибрати в домі чи попрати... Мій робочий день (8—9 годин) вартує приблизно 500 гривень”.

Оголошення пані Людмили знаходжу на іншому сайті. Жінка пропонує відводити дитину до садочка й забирати звідти, проводити час із малюками, доки немає батьків. Телефоную й дізнаюся, що жінка працювала медсестрою, тепер — на пенсії, тому має багато вільного часу. Каже, що може також приготувати їжу, якщо буде потрібно, але прибирати в оселі чи прати одяг не хоче.

“Мені Бог не дав онуків, тому радо доглядаю чужих, — пояснює 65-річна Людмила. — Чіткого прейскуранту в мене немає: завжди домовляюсь із замовниками. Коли просять лише завести дитину в садочок і забрати звідти, то це коштує 50 гривень. Якщо маю дві — три години побути з малечею та приготувати їжу — 100—150 грн. Коли ж дитя хворіє, а батьки не мають як залишити роботу, то можу залишатися й на цілий день. Це коштуватиме приблизно 300 грн. Звісно, якщо бешкетників двоє, то ціни будуть вищими”.

А пані Ірина розмістила оголошення про те, що готова стати комусь бабусею, в соцмережі. Пенсіонерка каже, що нині має чотири сім'ї, з якими регулярно співпрацює. За місяць вдається заробити приблизно стільки ж, скільки отримує пенсії. “Ці гроші витрачаю на подарунки власним, уже дорослим онукам”, — каже жінка.

До речі, бабусь замовляють не тільки для дітей, а й для дорослих. “Одного разу брат і сестра, 19 та 24 років, попросили побути з ними дві години, — розповідає пані Стефанія. — До того ж приготувати палюшки та пиріжки з капустою. І не прості, а такі, які готувала їхня покійна бабуся. Вони мене розчулили, тому я погодилась догодити вже дорослим дітям...”

Ірина БАТЮК

„Експрес” № 20 (9763) 17 — 24 травня 2018 року

Зміст