НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Не чіпайте мою “євробляху”

Зміст

Чоловікові вдалося уникнути стягнення позахмарного штрафу за нерозмитнене авто

Сергій Латишев виграв суд у фіскальної служби, що намагалася змусити його сплатити 640 тисяч гривень — за порушення правил ввезення транспортного засобу в Україну.

Півроку тому Сергія, який керував автомобілем за дорученням, зупинила патрульна поліція. Після перевірки документів правоохоронці повідомили у фіскальну службу про факт експлуатації нерозмитненого транспортного засобу з іноземними номерами. І податківці вирішили стягнути штраф, який становить 300 відсотків суми несплачених митних платежів.

У поясненні водій написав, що машину не купував. На територію України її ввіз зовсім інший чоловік і передав йому право на керування, що не заборонено законом. А оскільки він не є власником “орендованої” машини, то й не несе відповідальності за дотримання митного режиму. Відтак відмовився підписувати постанову про накладення штрафу.

“Після того мене двічі викликали в податкову, — розповідає Сергій Латишев. — Приходив з адвокатами та активістами ГО “Авто Євро Сила”. Але чомусь розгляд адміністративної справи відкладали без пояснень. Втретє через адвоката передав клопотання, щоби розгляд справи перенесли у зв'язку з хворобою (у мене була висока температура). А вже через декілька тижнів отримав повідомлення, що у клопотанні відмовили й виписали штраф, який маю сплатити. Мені не залишалося нічого іншого, як іти до суду”.

Феміда стала на захист водія. В ухваленому рішенні йдеться про те, що фіскали вчинили неправомірно, розглянувши справу без фігуранта, відтак штраф платити він не зобов'язаний.

“Це одна з небагатьох перемог у справах нерозмитнених автівок з іноземною реєстрацією на території України, — констатує адвокат Дмитро Марцонь. — Ми зуміли довести процесуальні порушення, допущені працівниками фіскальної служби”.

За підрахунками Сергія Латишева, Nissan 2003 року випуску, яким він керував за дорученням, коштує за кордоном приблизно 2,5 тисячі доларів. Ввезення такої автівки з розмитненням обійшлося б майже втричі дорожче.

“Та якби Сергій навіть і був власником автомобіля, він не має права його розмитнити, — продовжує адвокат Дмитро Марцонь. — В Україні нині не розмитнюють автомобілі, які старші 2010 року випуску, з екологічними нормами двигуна нижчими як Євро 5. Тобто держава сама забороняє людям це робити й водночас штрафує за те, що не сплачують митних платежів”.

Микола ЗАВЕРУХА

„Експрес” № 19 (9761) 10 — 17 травня 2018 року

Зміст