НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Старий добрий електрофорез

Зміст

МОЗ поставило під сумнів ефективність популярної фізпроцедури

“Електрофорез є застарілим і неефективним методом реабілітації для людей з порушеннями рухового апарату, – зазначила в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. — Він може зменшувати біль і запалення, прискорювати регенерацію тканин і розсмоктувати рубці. На цьому можливості електрофорезу вичерпуються”.

Докладніше про застосування електрофорезу ми розпитали Олену Капельцову, завідувачку фізіотерапевтичного відділення обласної клінічної лікарні Вінниці, та Андрія Матулу, лікаря-фізіотерапевта міської клінічної поліклініки.

Поясніть, у чому суть електрофорезу?

О. Капельцова:

— Електрофорез — це фізіотерапевтичний метод лікування, який передбачає введення в організм хворого медичних препаратів через неушкоджену шкіру або слизові оболонки за допомогою імпульсного або постійного струму.

При яких хворобах його застосовують?

О. Капельцова:

— Електрофорез застосовують у лікуванні недуг центральної та периферичної нервової системи, хронічних запальних захворювань, функціональних порушень у роботі органів травної системи, хвороб суглобів, серцевосудинної системи, в онкології...

Чому обирають саме електрофорез? Найперше це важливо тоді, коли звичний прийом таблеток може спричинити проблеми в організмі, скажімо — призвести до гастриту чи виразок. Електрофорез також використовують, коли в людини є алергія на певні ліки, завдяки фізіотерапевтичному методу можна ввести невелику дозу препарату.

Чому електрофорез призначають при обмеженій руховій активності?

О. Капельцова:

— Електрофорез може допомогти в комплексі з іншими видами терапії. Наприклад, потрібно вплинути на певний нерв, а у хворого непереносимість медпрепарату. Тоді струмом стимулюють нерв, і він починає працювати.

Кому протипоказана ця процедура?

О. Капельцова:

— Тим, у кого є непереносимість дії електричного струму.

Чи популярний електрофорез за кордоном?

А. Матула:

— У розвинених країнах процедура електрофорезу не вельми популярна. Лікарі віддають перевагу медикаментозному лікуванню та реабілітаційній терапії. До прикладу, інструктори навчають хворих, до яких у нас часто застосовують електрофорез, спеціальних вправ для відновлення рухливості після інсульту, травм.

До речі, у деяких сучасних реабілітаційних закладах України теж застосовують новітні апарати, прилади, тренажери, щоб якнайшвидше навчити хворого рухатися.

Вікторія ДЕМНИК

„Експрес” № 18 (9755) 3 — 10 травня 2018 року

Зміст