НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Для кого цей фарс, пане Президенте?

Зміст

Гарант гучно відкрив реконструйований перинатальний центр у Львові. Однак установа досі не працює

Для кого цей фарс, пане Президенте?

Ремонтні роботи у центрі тривають.

“Відкриття після реконструкції Львівського обласного клінічного перинатального центру дасть змогу розширити доступ жінок до якісних медичних послуг, покращити демографічну ситуацію. Центр врятує життя багатьом дітям та дозволить втілити мрію про щасливе материнство багатьом жінкам”, — написав Порошенко у своєму Twitter. Однак для того, аби це стало реальністю, перинатальний має, як мінімум, розпочати роботу.

Презентація перинатального центру була гучною: на відкриття запросили перших керівників міста та області, віце-прем'єр-міністра — міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка, нардепів від Львівщини...

Тож як працює оновлений центр? Йду перевіряти. Та чомусь дорогою не бачу пацієнток при надії чи вже щасливих мам з немовлятами, яких зустрічають щасливі родичі. Плачу дітей також не чути.

“А центр уже працює?” — питаю робітника, який вийшов з приміщення мені назустріч.

“Не працює, — відповідає. — Тут є лише майстри, бухгалтери. А повноцінно запрацювати, кажуть, має через півтора місяця. Та коли саме — не знаю. Ремонт зробили в одному корпусі, в іншому ще робимо”.

Шукаю адміністрацію закладу, аби запитати, коли ж центр відчинить свої двері не лише для гаранта, а й для вагітних. На території, яка веде до адміністрації, під ногами — розрита земля, поруч — будматеріали...

“Центр уже працює? Лікарі є?” — питаю у двох жінок, які чергують у невеличкому приміщенні. “Та де там! Охороняємо тут хіба апаратуру, — відповідає одна. — Ось уже п'ятий рік так сидимо. А коли центр запрацює, не знаємо. Усередині ще ціла купа недоробок. Нема їдальні, пральні... Тож із справжнім відкриттям можуть дотягнути до липня або навіть і до серпня. Навіщо і для кого була ця презентація — ми так і не збагнули...”

У Департаменті охорони здоров'я ЛОДА не приховують — презентація відбулася для Президента!

“Так, це була презентація перинатального центру Президентові, а не відкриття, — зазначає Ірина Микичак, директорка Департаменту охорони здоров'я Львівської облдержадміністрації. — Необхідне обладнання для пологів уже на місці. Весь акушерський підрозділ, операційні, дві реанімації повністю готові. Та ще будівельники мають підписати усі необхідні документи...”

Але ж сам Президент у своєму Twitter написав, що це було відкриття центру, а не презентація! І що ж це за відкриття, якщо центр зачинений? Виходить, це був просто піар Порошенка.

До речі, в.о. директора центру Ігор Потапов, якого призначили нещодавно, теж не знає, коли центр запрацює: “Це питання не одного тижня”.

Юлія ГОЛОДРИГА, фото авторки

„Експрес” № 18 (9755) 3 — 10 травня 2018 року

Зміст