НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Виходить, ми платимо двічі

Зміст

“Ощадбанк” підвищив вартість своїх послуг — попри те, що комісійні й так закладено у тарифах комунальних підприємств

Рік тому “Ощадбанк” став брати комісійні з громадян, які платять за комунальні послуги через каси банку — 3 гривні за кожну платіжку. Тепер вартість таких трансакцій зросла до 7 гривень.

Виходить, ми платимо двічі

Виходить, якщо потрібно заплатити щонайменше за послуги ЖЕКу, холодну воду, газ, електроенергію, тепло й гарячу воду, то додатково витратите 35 гривень. Втім, з урахуванням інших платежів (за телефон, кабельне телебачення, обслуговування ліфтів тощо), сума комісійних може становити і 60—70 гривень.

Якщо врахувати, що через “Ощадбанк” за комунальні послуги платить приблизно половина українських сімей (майже 7 мільйонів), то сума заробітків банку лише на “комунальних” комісійних може становити десятки мільйонів.

Дехто став користуватися терміналами банку, оплата через які — безкоштовна. До того ж провести розрахунки допомагає працівниця банку.

Я також спробувала скористатися терміналом. Однак три місяці поспіль мала від цього більше проблем, аніж користі. Система підвисала якраз тоді, коли я вставляла в термінал купюри. Квитанції про оплату отримати вже не встигала...

“У мене теж термінал підвис, але вже тоді, коли я оплатив послуги — рахунок не оплатився, гроші досі шукають, — сказав мені якось один чоловік у черзі в банку. — Тож я вже не користуюся терміналом. До того ж фарба на квитанціях з нього вигорає за декілька місяців, а зберігати їх треба три роки. І кому я що потім доведу в разі виникнення проблем?”

Та найбільше в цій ситуації обурює те, що комісійні, які ми платимо в банку, вже закладені у тарифах комунальних підприємств, які надають нам послуги. Тобто насправді ми платимо двічі!

“Комісія вже закладена в тарифах на комунальні послуги, — підтверджує Юрій Гаврилечко, експерт з економічних питань. — Однак це питання не буде вирішене, доки не буде судових позовів від самих громадян”.

“Коли комунальні підприємства подають в організації, що регулюють ринок комунальних послуг, свої тарифи на затвердження, то в собівартість уже закладають банківські витрати на ці трансакції, — додає Олексій Кущ, банківський експерт. — А коли доходить до справи, то вимагають ці кошти зі споживачів.

Має бути відповідна постанова уряду і відповідне рішення комісій, які займаються регулюванням ринку комунальних послуг. Тобто має бути зазначено, що всі витрати, пов'язані з платіжними дорученнями, покладаються на отримувача коштів, надавачів послуг. У масштабах всієї країни йдеться про мільйони гривень, отриманих через обман споживачів. Держава має стати на бік громадян і поставити крапку в цьому питанні”.

Світлана ОЛІЙНИК, фото Ярослава СТАНЧАКА

„Експрес” № 18 (9755) 3 — 10 травня 2018 року

Зміст