НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Квартири для мільйонерів. За наш рахунок

Зміст

92 народні депутати із величезними статками орендують житло у столиці коштом держави

175 парламентарів отримали торік компенсацію з держбюджету за оренду квартири чи винайм готельного номера у столиці. 92 із них — аж ніяк не бідні люди. У своїх деклараціях за минулий рік вони зазначили мільйонні статки — у національній валюті або в перерахунку на гривні.

Як підрахували у Комітеті виборців України, у кожній фракції чи депутатській групі знайдеться від 15 до 30% мільйонерів, яким держава відшкодувала витрати на оренду житла у Києві.

— Найбільше парламентарів, які зафіксували мільйонні статки й отримали компенсацію, у групі “Відродження” — 33% (8 депутатів із загалом 24-х), — каже Денис Рибачок, аналітик Комітету виборців України. — Серед найбагатших представників групи, яким виплатили кошти: Євгеній Гєллєр (у нього — 172 мільйони грошових активів), Юрій Шаповалов (45 мільйонів), Артем Ільюк (25 мільйонів), Антон Кіссе (22 мільйони), Віталій Барвіненко (16 мільйонів). Зауважу, що статків членів сімей народних обранців ми до уваги не брали.

Серед позафракційних депутатів — 28% мільйонерів, це 15 осіб із 54-х. Зокрема: Євген Мураєв (він задекларував 94 мільйони), Анатолій Денисенко (81 мільйон), Борислав Розенблат (43 мільйони), Олександр Дубінін (20 мільйонів), Сергій Мельничук (8 мільйонів).

Компенсацію також отримали близько 20% депутатів-мільйонерів із “Волі народу” (4 особи), “Народного фронту” (17 осіб), “БПП” (29 осіб), “Самопомочі” (5 осіб), Радикальної партії Олега Ляшка (4 особи) та 15% членів фракцій “Батьківщина” (3 особи) й “Опозиційного блоку” (7 осіб).

Загалом депутати торік отримали понад 32 мільйони гривень компенсації за оренду житла.

На якій підставі парламентарям повертають гроші за житло у столиці?

— Таку компенсацію передбачено законом “Про статус народного депутата України”. Претендувати на повернення витрат можуть ті, хто не має помешкання в Києві і живе — точніше, зареєстрований — у місці, що за понад 30 кілометрів від столиці.

— Серед парламентарів багато людей, які мають шалені статки, які є олігархами чи близькими до олігархів, — долучається до розмови Олександр Чекмишев, голова Комітету “Рівність можливостей”. — Вони, на мою думку, не повинні претендувати на компенсацію — їм є за що винайняти квартиру.

Щомісяця кожен парламентар, який не має помешкання у Києві, отримує близько 14 тисяч гривень на покриття витрат на проживання. За рік набігає майже 170 тисяч гривень. Торік на оренду житла депутатам із бюджету пішло понад 32 мільйони гривень. Цих коштів вистачило б на виплату близько 25 тисяч мінімальних пенсій або 10 тисяч мінімальних зарплат!

Як можна розв'язати проблему оплати витрат на житло депутатам?

Д. Рибачок:

— Очевидно, що процедуру виплати компенсації потрібно змінювати. У законі слід передбачити норму про те, що на компенсацію не можуть претендувати особи, які, відповідно до їхніх декларацій, мають фінансову можливість самостійно орендувати житло.

О. Чекмишев:

— Так, можна прив'язати виплату компенсації до декларацій про доходи депутатів. Має гроші парламентар — хай винаймає житло сам, не має — хай певну суму відшкодовує держава.

Наталія ВАСЮНЕЦЬ

„Експрес” № 18 (9755) 3 — 10 травня 2018 року

Зміст