НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Та це ж літо!

Зміст

Похолодання і дощі триватимуть недовго, кажуть метеорологи та народні синоптики

Від 8 квітня і до початку травня майже в усіх областях України спостерігалася суха, сонячна і навіть спекотна погода. У деяких регіонах температура повітря сягала +28 — 30 градусів за Цельсієм. Та це ж літня спека!

— Літо настає тоді, коли середня добова температура перевищує +15 градусів за Цельсієм. А така температура встановилася у більшості областей України. Тож літо вже настало, — кажуть в Українському гідрометцентрі. — На початку травня температурний фон матиме середню добову температуру від +15°С, а максимальна температура вдень буде +22 — 28°С. Середня місячна температура на 1 — 2° перевищуватиме середні багаторічні значення. Загалом травень буде теплим, але випадатимуть і періоди з прохолодною погодою, дощами.

— Будуть і спекотні періоди, правда, нетривалі. До прикладу, з 22 по 24 травня температура повітря, за моїм прогнозом, сягатиме +30 градусів, — розповідає Леонід Горбань, народний синоптик.

Чи слід чекати у травні приморозків?

— 7—9 травня відчутно похолодніє. Та приморозки у цей період можливі лише в північних областях — на Чернігівщині, Сумщині, у північній частині Харківщини. На Київщині буде холодно, але без приморозків. Температура вночі знизиться до +5 — 6 градусів за Цельсієм, а денна становитиме до +15 — 17. Прохолодно буде 27—29 травня. Уночі слід чекати +9 — 11 градусів, а вдень — +15 — 18. Та вже в останні дні травня — з 29-го по 31-ше — температура повітря вдень зросте до +26 — 28 градусів.

А опадів у травні буде вдосталь?

— Дощі випадатимуть з 6 по 9 травня. У цей час в деяких областях пройдуть бурі зі шквалами. З 11 по 15 та з 26 по 29 травня теж варто чекати опадів.

Богданна МАРТИНИК

„Експрес” № 18 (9755) 3 — 10 травня 2018 року

До речі

Враховуючи модельні розрахунки погоди провідних світових гідрометеорологічних центрів, Український гідрометцентр склав попередній прогноз на три місяці літа.

Отож червень очікується на 1—1,5 градуса теплішим, у деякі дні температура сягатиме +30 — 35°С. А проте це буде найхолодніший і найбільш вологий цьогорічний літній місяць — з грозами, зливами, градом, вітрами різної інтенсивності.

Липень і перша половина серпня буде найспекотнішим періодом. У липні передбачається температура повітря на 2—3 градуси вища за середні багаторічні значення температур. Очікуються тривалі періоди сухої та посушливої погоди, з максимальними +30 — 35°С на заході і півночі, а на півдні і сході — до +40°С. Загалом південь і схід країни потерпатимуть від спеки, а в разі циклону кількість опадів у цих регіонів за один-два дні сягне літньої норми.

Зміст