НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

“Джавеліни” вже на наших полігонах

Зміст

А от у зону бойових дій сучасні протитанкові ракетні комплекси просто так не потраплять

Збройні сили України почали працювати з американськими протитанковими ракетними комплексами Javelin. Про це повідомив міністр оборони України Степан Полторак. За його словами, навчання проходять на базі навчальних центрів ЗСУ, а також буде створено потужний протитанковий резерв.

Докладніше — у розмові з військовим експертом Олегом Ждановим.

Тож скільки “Джавелінів” матиме Україна?

— Сума контракту становить 47 мільйонів доларів. За ці кошти придбано 210 ракет і 35 пускових установок. Орієнтовно ціна однієї ракети Javelin становить приблизно 100 тисяч доларів, вартість пускової установки — 130 тисяч доларів. Крім купівлі комплексів, в угоду включать навчання українських військових, технічну допомогу тощо.

Розкажіть докладніше про ці ракетні протитанкові комплекси.

— Javelin — це комплекс, призначений для ураження бронетехніки, укріплень на землі, а також деяких літальних об'єктів. Особливістю “Джавелінів” є те, що це легкий переносний комплекс, піхотний. Він важить лише 25 кілограмів. Після того, як оператор наводить ракету на ціль, тисне кнопку “пуск”, вона рухається в повному автоматичному режимі, використовуючи систему самонаведення. Щоправда, дальність стрільби “Джавелінів” становить лише 2,5 кілометра.

Досі в Україні не було таких сучасних протитанкових ракетних комплексів. Мало того, нічого подібного не має і Росія.

А чи будуть “Джавеліни” на фронті?

— “Джавеліни” передані у військові частини й будуть зберігатися у пунктах постійної дислокації частин та на полігонах. Саме там військові опановуватимуть їх, а от у зону бойових дій американські протиракетні комплекси просто так не потраплять. Дозвіл на їх застосування повинен дати Президент у разі загострення на лінії розмежування, коли противник піде в наступ. Варто зазначити, що протитанкові комплекси — це не наступальна, а оборонна зброя, яка здатна зупинити ворога.

Нашим військовим потрібно багато часу, щоб опанувати американські ракетні протитанкові комплекси?

— На відміну від протиракетного комплексу “Стугна”, котрий є на озброєнні української армії та є напівавтоматичним, тобто складнішим у користуванні, “Джавеліни” — простіші. Військовим потрібно лише навести ракету на ціль й натиснути на спусковий гачок. Це майже те саме, що навчити солдата стрільби зі стрілкової зброї.

Богдан КУФРИК

„Експрес” № 18 (9755) 3 — 10 травня 2018 року

Зміст