НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Сахара у Львові

Зміст

Причиною надокучливої куряви стали тисячі кубометрів піскосуміші, які використали взимку

Останніми днями на вулицях міста — наче в пустелі. Пориви вітру підіймають у повітря хмари піску. “Львів відкритий для піску”, — іронізують містяни.

“Не розумію, де я: у Львові чи в єгипетській пустелі, — обурюється львів'янка Ірина Олич. — Це катастрофа. Пісок набивається в очі, ніс, рот, треба вимивати його з волосся. Добре, що хоч трохи дощ зупинив цю пилову бурю. Проте якщо вітер знову посилиться — доведеться надягати протигаз”.

Проблема виникла через піскосуміш, що залишилась на дорогах та вулицях після зими. Комунальники намагаються впоратись із цим.

“Ми прибираємо місто в робочому режимі, залучили понад 100 одиниць техніки та людський ресурс, — каже “Експресу” Олександр Одинець, начальник управління інженерного господарства Львівської міськради. — Маємо також три великі вакуумні машини, так звані порохотяги — вони миють усі райони міста і вдень, і вночі. Прибудинкові території від піску чистять двірники. Вони повинні збирати пісок у мішки, які згодом вивезуть.

Через складні кліматичні умови цієї зими використали дуже багато піскосуміші на дорогах Львова — близько 23 тисяч кубічних метрів. Треба ще близько двох тижнів, аби це все прибрати”.

До слова, у Львові зареєстрували петицію про заборону використання піскосуміші для посипання вулиць узимку. Вона набрала потрібні 500 голосів, тож тепер її мають розглянути депутати міськради.

Олена КОВАЛЬСЬКА

„Експрес” № 17 (9749) 26 квітня — 3 травня 2018 року

Зміст