НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Куди зникло озеро?

Зміст

Водойми у Винниках не буде щонайменше п'ять років: відомий олігарх зводить тут розкішний комплекс

Куди зникло озеро?

Такий вигляд має Винниківське озеро сьогодні.

...“До озера йдете? — питає мене перехожа. — Нема там його. Забрали в нас озеро!” “І хто ж?” — уточнюю. “Депутат Козловський”, — відповідає пошепки.

При вході на територію висить оголошення: “База відпочинку не працює”. На місці озера — суха земля. Працівники розбирають конструкції на пляжах — альтанки, міст.

Виявляється, у Винниківському озері спустили воду через будівництво дитячо-юнацького спортивного табору з реабілітаційним санаторієм та об'єктами спортивної інфраструктури навколо цього озера.

Місцеві мешканці обурені — мовляв, чому тисячі людей мають підлаштовуватися під бізнес-забаганки Григорія Козловського?

“У мене був шок, коли побачила, що озера нема, — каже Ольга Бартиш, місцева жителька. — Де нам відпочивати? Дізналися, що тут буде мегакрутий спорткомплекс, бази, басейни, які збудує наш місцевий олігарх Козловський”.

“То що, час уже перейменувати Винники на Козловград або Козлов-ситі?” — додає інша жінка.

“Козловський наказав закрити територію. І попередив, що незабаром тут з'явиться охорона, — каже мені старший чоловік, що живе неподалік. — Он бруківку познімали, будиночки порозбирали, металеві конструкції на брухт відвезли... А скільки риби тут було! Але їм наплювати на екологію.

Наші батьки ще в 1953 році це озеро копали, щоби діти мали де відпочивати. Сумніваюся, що після реконструкції прості люди матимуть доступ до озера. Через це найбільше серце болить...”

Однак засмучені не всі. “Нехай буде сучасне і чисте озеро! Платне, але припильноване! — каже Надія Мельник, львів'янка. — На Винниківському озері завжди був жахливий сморід, вода брудна... Може, тепер щось зміниться?”

За попередніми оцінками, вартість реалізації проекту дитячо-юнацького спортивного табору становить 20 мільйонів доларів.

Як Козловському дісталося Винниківське озеро?

На сайті місцевої міськради знаходжу рішення №1096. Виявляється, ще в листопаді 2017-го Винниківська міська рада погодила з ТзОВ “Краківський ринок” надання в субо ренду ТзОВ “Академія футболу” земельної ділянки площею 17,32 гектара по вулиці Б. Хмельницького до 23.04.2022 року. Одноосібним власником та директором останньої компанії є Григорій Козловський. Ділянку надано йому для обслуговування Винниківського озера та створення відпочинкової бази за рахунок земель рекреаційного призначення.

У Винниківській міській раді нам повідомили, що на громадські слухання у цій справі прийшло понад 260 осіб. Говорили майже три години. І абсолютною більшістю голосів підтримали проект.

Слово мав і сам інвестор — Григорій Козловський. Коли один із мешканців поцікавився, якою буде вартість за вхід, бізнесмен запевнив, що винничани матимуть пріоритет на доступ до озера.

Згідно з проектом, на ділянці планують збудувати санаторій на 200 місць, харчоблок табору, футбольні поля, тра си для велосипедного, гірськолижного спорту, підйомник, ви тяг, пірс, басейн, гелікоптерний майданчик, відкритий паркінг на понад 500 місць.

“Підприємство, яке представляє Григорій Козловський, подало на розгляд ради докладний план, він пройшов громадське слухання, — каже “Експресу” Володимир Квурт, міський голова Винник. — Озеро збережеться, його площа буде такою ж — приблизно 15 гектарів. Натомість з'явиться сучасна інфраструктура.

Орендар приспустив озеро, бо була небезпека того, що воно стане болотом. Тож потрібно вибрати мул. Потім дно озера вистелять спеціальним матеріалом, на джерела поставлять бактеріологічні фільтри”.

Уточнюю, чи матимуть жителі Винників право на безплатний доступ до водойми після реконструкції. “На слуханнях інвестор сказав, що доступ до території матиме кожен громадянин. Користування зонами розваг буде платним”, — каже пан Квурт.

Як нам вдалося з'ясувати, оренда території з озером обходитиметься Григорію Козловському приблизно в 200 тисяч гривень на рік. За словами мера, будівництво триватиме 5 років.

Юлія ГОЛОДРИГА, фото Юлії ГОЛОДРИГИ

„Експрес” № 17 (9749) 26 квітня — 3 травня 2018 року

Зміст