НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Hello, міністре Данилюк!

Зміст

Очільник Мінфіну не вніс до декларації відомості про житло в Лондоні, яке агентства нерухомості називають приголомшливим

В електронному звіті міністра Олександра Данилюка — жодної згадки про помешкання за кордоном. Та, як виявилося, він із дружиною зареєстрований в одній з елітних квартир у Лондоні. Таку інформацію оприлюднив журналіст-розслідувач Олександр Дубинський.

— У мене є дані про те, що станом на грудень минулого року Олександр Данилюк і його дружина Ольга Данилюк були зареєстровані за невідомою раніше адресою у столиці Британії: 100 Greencroft Gardens, flat 2 London NW6 3PH, — розповідає Олександр Дубинський. — На сайті агентства нерухомості Chelsea Square це помешкання описано так: “Приголомшлива квартира з двома спальнями, двома ванними кімнатами. Цокольний поверх із приватним садом у 4-поверховому будинку. Нерухомість розташована лише за півмилі від Фінчлі-роуд і станції метро”. Водночас зазначено, що з 2001 року ця квартира подорожчала на 550 тисяч фунтів, і її ціна тепер становить 775 тисяч фунтів. Це понад 1,1 мільйона доларів, або 29 мільйонів гривень!

Чому вважаєте, що Олександр Данилюк свідомо приховує відомості про помешкання у столиці Британії?

— До 1 квітня 2018 року пан Данилюк, відповідно до закону “Про протидію корупції”, подав декларацію про майно і доходи за минулий рік. Однак лондонську квартиру в документі не вказав: жодної інформації про володіння згаданою нерухомістю чи про її використання.

Нагадаю, що закон зобов'язує декларанта повідомляти про істотні зміни у майновому стані протягом 10 днів з моменту отримання доходу або придбання майна, сума якого перевищує 50 прожиткових мінімумів (станом на 1 січня минулого року прожитковий мінімум становив 1600 гривень). Однак Олександр Данилюк цього не зробив.

Крім того, закон дозволяє протягом семи днів після подання декларації (Данилюк цього року подав електронний звіт 31 березня) внести зміни до документа, тобто відобразити придбане майно дещо пізніше. Час минув, однак міністр фінансів і цією нормою не скористався.

А якщо сім'я міністра не володіє цією квартирою, а лише користується, тобто орендує?

— Олександр Данилюк усе одно мав би внести відомості про неї у декларацію. Чому? Тому що оренда такої квартири, за даними агентства, коштує 2000 фунтів стерлінгів (приблизно 74 тисячі гривень) на місяць. Тобто навіть якщо сім'я Данилюків орендувала згадане помешкання два місяці, то повинна відобразити витрати в електронному звіті, ці витрати перевищують суму 50 прожиткових мінімумів (на початок звітного року вона становила 80 тисяч гривень).

Якщо квартира у Лондоні належить Данилюкові на підставі приватної власності, то виникає питання: за які гроші він її купив? Адже доходи, які задекларував пан міністр, не дають йому такої можливості. Отже, крім перевірки і покарання за неточні дані у декларації, має бути розпочато кримінальне провадження за фактом можливого незаконного збагачення міністра фінансів Олександра Данилюка.

Наталія ВАСЮНЕЦЬ

„Експрес” № 17 (9749) 26 квітня — 3 травня 2018 року

Зміст