НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Овва, це ж майже Лувр!

Зміст

Виявляється, чимало наших можновладців — неабиякі шанувальники мистецтва. Зазирнімо в їхні декларації

Посадовці задекларували десятки дуже коштовних картин відомих художників.

Розпочнемо “екскурсію” із колекції Президента України. Петро Порошенко задекларував 65 картин українських та російських майстрів XIX—XX століть, щоправда, авторів і вартість не вказав. Також він має 15 картин старих майстрів, чотири — сучасних імпресіоністів та сюрреалістів, а ще шість скульптур XIX—XX століть. Петро Олексійович виокремив скульптуру “Хлопчик-рибалка” вартістю 209 тисяч 792 гривні. Це робота відомого флорентійського майстра Гульєльмо Пуджі, якого, щоправда, у декларації обізвали “Гуглієльмо Пугі”.

Екс-керівник виборчого штабу Порошенка та екс-лідер фракції БПП в парламенті Ігор Гринів похвалився творами знаменитих українських художників. Зокрема, у колекції нардепа є картини “Лебеді”, “Дніпро”, “Фронтон Єгипетської святині”, “Оливна гора в Єрусалимі” роботи Івана Труша; “Молода мати з дітьми”, “Квіти”, “Квітка у вазонку” Олекси Новаківського, “Святий Іоан” Михайла Бойчука та “Дві фігури” Олександра Архипенка.

Як розповіли “Експресу” мистецтвознавці, на сьогодні вартість одного полотна пензля Олекси Новаківського або Івана Труша становить щонайменше 100 тисяч доларів, твори Архипенка та Бойчука коштують втричі дорожче.

Серед задекларованого соратником Петра Порошенка є також ікони ХІV—ХVII століть. Ігор Гринів має “Апостола” 1574 року та Острозьку Біблію, видану 1581 року.

Поціновувачем українського мистецтва є ще один депутат від БПП — Ярослав Дубневич. Він задекларував дві картини Олекси Новаківського, 18 — Івана Труша, 14 — Сергія Васильківського. Щоправда, назви та вартість не вказав.

Справжній музей — і в домівці Ольги Богомолець, також депутатки пропрезидентської сили. Вона задекларувала 133 твори мистецтва, серед яких ікони, картини, антикварні вироби.

Представник “Опозиційного блоку” Нестор Шуфрич має ще більшу колекцію живопису — аж із 287 одиниць! А от екс-спікер парламенту Володимир Литвин більше бібліофіл: він задекларував 4500 книг, 32 ікони та 35 картин.

Екс-адвокат Юлії Тимошенко, нардеп Сергій Власенко шанує старовину: має сім антикварних камінних і підлогових годинників, вісім одиниць антикварних меблів, серед яких два бюро, письмовий стіл, комод і вітрина. Також нардеп задекларував шість картин, колекцію юридичних та історичних книг XVIII — XX cтоліття — близько 450 томів.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков задекларував колекцію з 11 картин радянського художника Вачагана Норазяна, гравюру німецького художника Карла Плюкебаума (початок XX століття), літогравюру Пабло Пікассо. Йому також належить колекція картин, гравюр, естампів і літографій українських і невідомих художників XIX — XXI століть, загалом 78 картин. Нардеп Олесь Довгий виявився колекціонером картин сучасних митців — Марка Гейка, Сергія Гая, Олександра Гнилицького. Він має також полотна Романа Сельського “Дівчина з гітарою” та “Натюрморт із яблуком”, Віктора Зарецького — “Дворик”. Твори цих авторів коштують понад 50 тисяч доларів. Не оминув увагою Довгий і роботи Івана Труша.

Найбільшою ж колекція творів мистецтва та антикваріату виявилася у нардепа Сергія Тарути. У нього є японська порцеляна, давні ікони, статуетки, бюсти, скульптури, цінний посуд, картини різних авторів — усього близько 500 одиниць. Серед полотен — “Вітрильник” Айвазовського, намальований 1867 року.

Як розповіли “Експресу” у Київському музеї російського мистецтва, картини Айвазовського коштують нині від двох мільйонів євро. Володіє Сергій Тарута також картиною “Бронкс” Абрама Маневича, що датується першою половиною ХХ століття. До слова, одне з полотен цього відомого художника із пейзажами Бронкса, бідного кварталу Нью-Йорка, де мешкав емігрант із України, належало знаменитому вченому Альбертові Ейнштейну.

Богдан КУФРИК

„Експрес” № 17 (9749) 26 квітня — 3 травня 2018 року

Зміст