НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Що задумав Онищенко?

Зміст

Одіозний екс-нардеп обіцяє: найцікавіше зі скандальних записів розмов з Порошенком — попереду

“До виборів дев'ять місяців. Я поступово публікуватиму інші матеріали. Це — лише квіточки”, — так колишній регіонал прокоментував першу порцію оприлюднених розмов, як він стверджує, з Петром Порошенком.

На аудіозаписах йдеться про міністра екології часів Януковича. Зокрема, чути, як Онищенко та буцімто Порошенко домовляються про закриття справи проти Злочевського — в обмін на частку в його компанії для нинішнього Президента. Діалог, за словами одіозного бізнесмена та колишнього нардепа (сам Онищенко уже майже два роки переховується від кримінальної відповідальності за кордоном), відбувся на Банковій.

До слова, оприлюднення записів, які компрометують Порошенка, Онищенко анонсував понад рік тому. Тоді стверджував, що розмови фіксував протягом кількох років роботи з командою Президента. Робив це начебто за допомогою вмонтованого в наручний годинник пристрою.

В оточенні Порошенка, зокрема в Адміністрації Президента, автентичність “плівок Онищенка” заперечують. Той же заявляє, що готовий передати оригінал записів та пристрій на експертизу до антикорупційного бюро...

Ситуацію аналізуємо разом із експертом Інституту соціальних технологій “Соціополіс” Ярославом Макітрою та директором Інституту соціально-політичного проектування “Діалог” Андрієм Миселюком.

Як вважаєте, яка ймовірність того, що так звані плівки Онищенка правдиві? Чому вони стали надбанням громадськості саме тепер?

Я. Макітра:

— Чи правдиві записи, повинні перевірити компетентні органи. Але, судячи зі змісту інформації, з того, як її подають, виглядає на те, що такі розмови справді були. Чогось надто нелогічного в них немає. Понад те, не доводилось бачити якогось грунтовного їх заперечення. Тобто є підстави вважати, що це правда, а не фейк.

Поведінка Онищенка чітко вписується у логіку політичної передвиборної боротьби. Він подає їх порціями й обіцяє, що цікавіше попереду. Тут немає боротьби за справедливість, бажання зруйнувати систему, як би це могло бути в разі володіння такими скандальними даними. Це цинічна стовідсоткова політтехнологія. Її завдання — максимально розтягнути в часі оприлюднення інформації, втримати градус напруги, щоб якомога болючіше вдарити по іміджу Порошенка.

Чи варто очікувати гучніших викриттів надалі? Наскільки серйозного удару по рейтингу Порошенка вони можуть завдати?

А. Миселюк:

— Що ближче до виборів, то більше публікацій скандальних записів можна очікувати. По рейтингу Петра Олексійовича вони серйозно не вдарять, адже виборці вже більш-менш визначилися зі своїми симпатіями чи антипатіями до нього. Однак такі викриття можуть бути використані як елемент кулуарних торгів чи певного шантажу Президента. Вороги Порошенка таким чином можуть захищати свої інтереси й позиції.

Я. Макітра:

— Я вважаю, що так звані плівки Онищенка матимуть негативний вплив на рейтинг Порошенка. Та навряд чи призведуть до якихось серйозних наслідків: початку процедури імпічменту чи заворушень проти Президента.

У більшості людей сформувалася стійка негативна думка: всі у владі однакові. І здивувати їх викриттям якихось дій Порошенка непросто. Нині ймовірні мінімальні електоральні втрати для нього. Але ближче до виборів, коли проти Порошенка акумулюють усі сили і розгориться справжня боротьба, ситуація для нього може стати хиткішою.

Хто може отримати вигоду з таких викриттів?

А. Миселюк:

— Записи, що є в Онищенка, можуть зіграти на руку великим політичним гравцям, які зацікавлені у послабленні Порошенка. Наприклад, Юлії Тимошенко, Ігорю Коломойському та іншим, у кого конфлікт із Президентом.

Я. Макітра:

— Онищенко грає під певні обставини та певних осіб. Скористатися компроматом проти Порошенка можуть потенційні лідери президентських перегонів. Тобто ініціаторами викриттів можуть бути одні люди, а скористатися ними — зовсім інші.

Наталія ВАСЮНЕЦЬ

„Експрес” № 17 (9749) 26 квітня — 3 травня 2018 року

Зміст