НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Дифірамби для генпрокурора

Зміст

“Виконуємо закон. Встановлюємо справедливість. Юрій Луценко”. Посадовця очікують у суді за ролики з такими фразами

Дифірамби для генпрокурора

Експерти кажуть, що Луценко — перший генпрокурор України, який так сміливо користується посадою для власного піару.

Визнати протиправним надання рекламі генпрокурора Юрія Луценка статусу соціальної — з таким позовом до Окружного адмінсуду Києва звернулися представники антикорупційної організації. Його адресували Нацраді з питань телебачення та радіомовлення.

Громадські активісти наголошують: оскільки рада невиправдано оцінила ролик “Виконуємо закон. Встановлюємо справедливість” як соціальну рекламу, це дозволило ставити його в теле- і радіоефіри безплатно.

Суд уже розпочав провадження і призначив підготовче засідання на початок червня. Третіми особами в справі є генпрокурор Юрій Луценко та громадська організація “Українська антикорупційна асоціація”, яка, власне, зверталася до Нацради з проханням надати роликові статус соціальної реклами...

Докладніше — у розмові з юристкою Центру протидії корупції Оленою Щербан.

Яка саме реклама генпрокурора стала предметом вашого позову?

— У лютому на телебаченні й радіо з'явилися ролики, які розповідали про успіхи Генпрокуратури у боротьбі за гроші українців. Йшлося, зокрема, про те, що ГПУ нібито повернула до бюджету понад 40 мільярдів гривень, “вкрадених організованим злочинним угрупованням часів Януковича”, і що ці кошти тепер працюють на людей.

“Ми зміцнюємо кордон, фінансуємо армію, розвиваємо сільську медицину, будуємо дороги...” — отакий зміст реклами. Роликів було декілька, і всі завершувалися однаково: “Виконуємо закон. Встановлюємо справедливість. Юрій Луценко”.

Які ваші аргументи на користь того, що соціальна реклама насправді є піаром Юрія Віталійовича?

— У соціальній рекламі заборонено використовувати символіку держави чи держорганів, згадувати офіційні назви держорганів чи осіб, які обіймають керівні або політичні посади, пропагувати задля впливу на позицію глядача чи слухача суспільно важливі питання.

Реклама, про яку йдеться, має ознаки політичної, а не соціальної. Адже пропагує позиції ген прокурора задля впливу на потенційних виборців, містить маніпуляції. У роликах бачимо відеофрагменти із зображенням Юрія Луценка, його прізвище та ім'я, Державний прапор і герб, символіку прокуратури.

На нашу думку, Нацрада не мала права називати прокурорський піар соціальною рекламою.

Що, в разі задоволення вашої скарги, може чекати керівництво Нацради з питань телерадіомовлення? І чи, власне, сподіваєтесь на позитивне для вас рішення суду?

— Якщо суд ухвалить таке рішення, і його підтвердить апеляційна інстанція, то може йтися про дисциплінарне покарання представників Нацради.

З огляду на наш досвід у резонансних справах, можу сказати, що українські суди явно не на боці прогресу й захисту прав громадських інституцій, зазвичай вони обстоюють інтереси влади. Хай там як, але ми переконані: якщо посадовці зловживають службовим становищем, треба йти до суду. У будь-якому разі. Ми робили це і за часів Януковича. Рано чи пізно відповідальність настане.

Наталія ВАСЮНЕЦЬ, фото Reuters

„Експрес” № 17 (9749) 26 квітня — 3 травня 2018 року

Зміст