НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Український центр у Москві

Зміст

Представники діаспори просять врятувати їхній осередок у столиці Росії

Наші земляки обурені ситуацією, що склалася у так званому Українському центрі в Москві. Про неї вони розповіли у відеозверненні до Петра Порошенка і в листі на його ім'я.

Чого вимагають від Порошенка українці Москви? Про це ми запитали в Людмили Мельник, кандидатки історичних наук, засновниці Української недільної школи і першої заступниці голови регіональної громадської організації “Об'єднання українців “Провісник” у Москві.

Що сьогодні відбувається з Національним культурним центром України в столиці Росії?

— За статутом, основною діяльністю Центру є культурно-просвітницька. Нині вона зійшла нанівець. Приміщення магазину “Українська книга”, який був окрасою Арбату ще з 30-х років минулого століття, здали в оренду. Зруйнована робота українського театру “Еней”. Занедбана робота Української недільної школи. Більшість заходів проводять лише для годиться. Зведена нанівець робота з діаспорою. Незаконно і несправедливо звільняють працівників центру.

Кому підпорядкований цей центр?

— Робота центру — компетенція Державного управління справами при Адміністрації Президента України. Ми неодноразово зверталися за допомогою і туди, і до депутатів Верховної Ради, і у профільні комітети та громадські організації, ставили це питання під час заходів у Києві з нагоди 50-річчя Світового конгресу українців. Проте у відповідь — лише відписки і жодних дій. Уже 11 місяців ми намагаємось добитися хоч якогось зрушення у цій справі.

Чого саме очікуєте?

— Національний культурний центр України в Москві — один з важливих осередків українців у столиці Росії. Проте нині він працює на підрив авторитету нашої держави. І доки не зміниться його штат на чолі з директором, який був би зацікавлений у розвитку установи, нічого не зміниться. Також важливо змінити і підпорядкування Центру — Міністерству закордонних справ України.

Створюється враження, що Державне управління справами зацікавлене не в гуманітарному розвитку Центру, а в комерціалізації установи. Останнього директора — Валерія Юрченка — обирали за результатами конкурсу. Проте присутні кажуть, що його результати були сфальсифіковані. Нині у Печерському суді Києва відкрита справа щодо незаконного перебування на цій посаді пана Юрченка, але він далі “керує”.

Невже в Україні немає жодної людини, яка б перейнялася поширенням національних здобутків у Москві й могла очолити роботу центру? Осіб, які сьогодні там працюють, цікавлять тільки гроші та посади. Тим часом російська влада лише спостерігає, як наші земляки своїми ж руками нищать Національний культурний центр України в Москві.

Наталія КІНДРАТІВ

„Експрес” № 17 (9749) 26 квітня — 3 травня 2018 року

Зміст