НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Необачне виправдання міністра Омеляна

Зміст

Урядовець повідомив, що його дружина народжувала у США задарма. Невже таким чином сам зізнався, що порушив закони Америки?

Міністр інфраструктури Володимир Омелян похвалився втішною новиною: у нього народилася донька. Дружина, дизайнерка Світлана Бевза, привела її на світ у Нью-Йорку.

Це вже друга їхня спільна дитина. Старшого сина Світлана, кажуть, також народжувала у США — чотири роки тому.

Цей факт в Україні багато хто сприйняв неоднозначно. У бік міністра Омеляна полетіли критичні стріли. Мовляв, діти його народжуються у Сполучених Штатах не просто так, а щоб мати підставу для набуття тамтешнього громадянства.

Урядовець узявся виправдовуватись. Написав у Facebook, що перебування дружини на території Штатів не було запланованим. А ще — що Світлана Бевза народжувала безплатно. “Так сталося, що вона під час показу ( дружина, за словами Омеляна, у лютому брала участь у Нью-Йоркському тижні моди . — Авт. ) захворіла, і лікар заборонив їй летіти додому, оскільки була загроза для дитини. Народження у США ми не планували, дружина перебувала на обліку у звичайному київському пологовому будинку”, — повідомив глава міністерства.

І запевнив, що за пологи вони не платили. “Нам певною мірою пощастило скористатися законами штату Нью-Йорк, який дає можливість безкоштовних пологів для всіх охочих шляхом оформлення поліса страхування. Народжували у звичайній клініці. Вартість перебування для нас фактично становить оренда 30-метрової квартири і харчування, що буде відображено у моїй декларації 2018 року”, — написав Омелян.

Та чи справді є така можливість народити у Нью-Йорку — цілком безплатно?

“Безплатні пологи у США надають за програмою Medicaid, — пояснює нам Ілля Робков, співзасновник однієї з туристичних компаній, яка організовує пологи у Штатах. — Це програма соціального страхування для незаможних американців. Вона призначена для резидентів країни, тобто для громадян США і для тих, хто проживає там постійно. Фінансують програму американські платники податків”.

Хм. Невже у сім'ї Омелянів були підстави для того, щоб скористатися цією програмою?

По-перше, міністр інфраструктури Володимир Омелян з родиною живе у Києві. По-друге, навряд чи їхню сім'ю можна назвати незаможною. Навіть за американськими мірками. Щоби претендувати на Emergency Medicaid, загальний дохід сім'ї з трьох осіб (саме стільки їх в пана Омеляна) має становити не менш ніж 3395 доларів на місяць, або 49 тисяч 740 доларів на рік. Згідно з декларацією за 2017 рік, загальні доходи та подарунки сім'ї міністра становили понад 2 мільйони 370 тисяч гривень. Готівкою міністр зберігає 90 тисяч доларів, 25 тисяч євро, а його дружина — 70 тисяч доларів.

“Зауважу, якщо нерезидент зміг скористатись згаданою програмою, але не мав на це права, це обов'язково випливе на поверхню, — наголошує Ілля Робков, співзасновник однієї з туристичних компаній, яка організовує пологи у Штатах. — Перевіряючи документи, відповідні органи з'ясують, чи справді людина мала підстави скористатись цією програмою. Якщо ні, то відповідна інформація одразу надійде до компетентних органів, зокрема до прикордонної служби. Як наслідок, особа, яка вдалась до незаконних дій, може, зокрема, більше не отримати візи до США”.

Дуже сумнівно, що Володимир Омелян і його дружина пішли на таке, адже можуть втратити американську візу. А якщо все-таки Світлана Бевза і народжувала там безплатно, то це означає, що сім'я порушила законодавство Сполучених Штатів Америки.

І, до речі, допис у Facebook зі сторінки пана Омеляна уже зник...

До слова, на сайтах медичного туризму ми знайшли інформацію, що природні пологи у клініках Нью-Йорка коштують 15—18 тисяч доларів, кесарів розтин — 21—25 тисяч доларів.

Наталія ВАСЮНЕЦЬ

„Експрес” № 17 (9749) 26 квітня — 3 травня 2018 року

Зміст