НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

До Росії? Не рекомендують, але й не забороняють

Зміст

Спортсменам таки дозволили брати участь у змаганнях на території країни-агресора

Згідно з новим указом, Міністерство спорту вже не забороняє, а просто не рекомендує їздити на змагання до ворожої країни, а також відмовляється від фінансування таких змагань.

Це рішення Україна ухвалила під тиском багатьох спортсменів, які публічно висловлювали незгоду із забороною їздити до Росії.

Найактивніше боролися за можливість виступати в Росії Асоціація спортивної боротьби та Федерація скелелазіння України. Вони публічно знехтували заборону і вирішили їхати до Росії.

Тож чому держава програла битву спортсменам на такому важливому фронті?

Про це — у розмові з Матвієм Бідним, керівником департаменту Міністерства молоді та спорту України, Ольгою Харлан, олімпійською чемпіонкою з фехтування, Ігорем Кульчицьким, легендарним футболістом “Карпат”.

Чому Міністерство молоді та спорту кардинально змінило свою позицію через півтора місяця?

М. Бідний:

— Півтора місяця тому ми справді ухвалили рішення заборонити нашим спортсменам їздити на змагання до Росії — ми не можемо там гарантувати їм безпеку. Та й хіба годиться нам їздити до країни-агресора? Однак не всі українські спортсмени з розумінням сприйняли наше рішення. А міністерство не має права забороняти певним особам та представникам громадських об'єднань їздити до чужої країни. Тож ми вирішили не фінансувати поїздок до Росії та дали рекомендацію уникати змагань на теренах країни-агресора. Також ми перестали фінансувати організацію навчальнотренувальних зборів на території Росії.

На вашу думку, чи вплине відмова фінансувати поїздки до Росії на бажання наших спортсменів брати участь у змаганнях у країні-агресорі?

М. Бідний:

— Надіюся, що відмова фінансувати поїздки на змагання в Росію зменшить число охочих там виступати. Утім, усе залежить від позиції самих спортсменів.

І. Кульчицький:

— Хто захоче, той поїде. А гроші їм підкинуть адепти “руского міра”, яких в Україні немало — проросійські політичні партії засиплять несвідомих спортсменів коштами для того, щоб ті їхали на змагання до Росії та демонстрували так звану єдність двох народів.

О. Харлан:

— А я підтримую тих спортсменів, які повстали проти заборони їхати до Росії. Невже вони винні, що міжнародні федерації ухвалюють рішення організовувати змагання саме в Росії? Я твердо переконана, що українці мають їхати до Росії, щоб втерти їм носа і щоб наш гімн лунав у всіх куточках цієї країни.

Олег ЗУБАРУК

„Експрес” № 17 (9749) 26 квітня — 3 травня 2018 року

Зміст