НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

VIP-гаражі Порошенка, Гройсмана, Парубія

Зміст

Які автомобілі перевозять перших осіб держави та скільки грошей ми витрачаємо на їх утримання з бюджету країни?

Трамваї, маршрутки чи метро — цей транспорт не для них. Розкішні іномарки й сотні осіб обслуговуючого персоналу — ось що обирають наші чиновники. Цьогоріч витрати на утримання автопарків перших осіб держави збільшилися. Наскільки? Запрошуємо разом зазирнути в гаражі Кабміну, Верховної Ради та Адміністрації Президента!

Гройсман любить Volkswagen

“На балансі автопідприємства Господарсько-фінансового департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів перебуває 130 автомобілів 1982 — 2017 років випуску, — повідомляє у відповіді на запит “Експресу” Наталія Окша, заступниця директора Департаменту інформації та комунікації з громадськістю Кабміну. — Обслуговують ці авта 182 працівники, у тому числі 110 водіїв”.

Найбільше у гаражах відомства Гройсмана та його підлеглих автівок марки Volkswagen — 37. Також тут є авта інших марок, зокрема Skoda Octavia (22), Mercedes-Benz (19), Skoda Superb (10), Hyundai Hybrid (5), Renault Kangoo (3), Renault Trafic (1), Toyota Land Cruiser (2), Toyota Coaster (1), Ford Econoline (1), KIA Besta (1).

Останній раз автопарк прем'єр-міністра Гройсмана оновлювали минулоріч. “Було закуплено 19 автівок, — уточнила Наталія Окша. — А саме: Skoda Superb (10), Hyundai Hybrid (5) та Volkswagen Т6 (4), а дві автівки марки Nissan Leaf брали в оренду”.

Нагадаємо, тоді згаданих автомобілів закупили на 22 мільйони й порушили урядову постанову (її підписав сам прем'єр Гройсман) про граничні суми витрат на придбання легкових автомобілів для обслуговування членів уряду — не більше як 500 тисяч гривень за одиницю.

“Держбюджетом України на 2018 рік на забезпечення діяльності автопідприємства передбачено 45 мільйонів 812 тисяч 400 гривень”, — йдеться у відповіді на запит. А ще автопідприємство обіцяє продати 8 машин шляхом аукціону.

Якщо ж поділити загальну суму витрат на нинішню кількість авт, то на обслуговування однієї автівки з автопарку Володимира Гройсмана припадає 352403 гривні на рік.

Верховна Рада: півмільйона на один автомобіль

А от на балансі Управління справами Апарату Верховної Ради України сьогодні є 176 одиниць автотехніки. “Їх обслуговують 187 водіїв”, — повідомляє нам перший заступник керівника Апарату Верховної Ради України, керуючий справами Петро Боднар.

Найбільше тут авт марки Toyota Camry (61) та Skoda Octavia (36). Окрім того, 422 депутатів обслуговують авта марки Оpel Omega (26), Opel Combo (2), Mercedes-Benz (5), Toyota Land Cruiser (3), Volkswagen Phaeton (1) та ГАЗ-3110 (1).

Минулоріч на утримання автопарку було витрачено 50 мільйонів 900 тисяч гривень. А от цього року витрати зросли аж до 78 мільйонів 500 тисяч гривень. “У зв'язку з інфляційними процесами в країні”, — пояснив керуючий справами.

Додамо, що утримання однієї автівки з депутатського автопарку обходиться нам з вами як платникам податків у 446 тисяч гривень на рік. Автопарк ВРУ, до речі, з 2016 року не оновлювався легковими автомобілями.

Для Президента — найдорожче

У президентському гаражі сьогодні стоїть більше як двісті автомобілів. “На балансі Державної організації “Автобаза” Державного управління справами (ДУС) обліковується 238 транспортних засобів”, — повідомляє нам генеральний директор “Автобази” Ю.А. Гога. Серед них Mercedes-Benz, Skoda, Toyota, Volkswagen, BMW, Range Rover, Renault, Opel, Ford, Blue Bird.

Обслуговують все це добро 342 працівники, з них — 187 водіїв. У ДУСі наголошують, що цими автівками користуються не лише Президент і працівники Державного управління справами. Їх також використовують для “офіційних заходів та іноземних делегацій Президента України, закладів охорони здоров'я, які перебувають в управлінні ДУС, та інших допоміжних органів і служб”.

Скільки ж коштує утримання цих машин? “Минулоріч касові видатки становили 135 мільйонів 657 тисяч гривень, — йдеться у відповіді на запит. — Цьогоріч — 202 мільйони 876 тисяч гривень”. Отож офіційно, себто через касу, на один автомобіль з автопарку Президента припадає 852 тисячі 420 гривень. Тому його машини справедливо можна назвати найдорожчими.

Пересування посадовців Кабміну, Верховної Ради та Адміністрації Президента службовими автомобілями обходиться держбюджету в 327 мільйонів 188 тисяч гривень щороку.

Страшно навіть уявити, яка загальна сума утримання автопарків армії чиновників по всій Україні!

Оля ПІЛІЩУК

„Експрес” № 16 (9743) 19 — 26 квітня 2018 року

Зміст